Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Zasady będą dotyczyły egzaminu ósmoklasisty, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 roku.

Jedną z podstawowych zasad jest to, że uczniowie przystępujący do swoich egzaminów muszą posiadać maseczki tylko do momentu wejścia na salę. Podczas pisania testu nie mają już obowiązku zakrywania ust i nosa. Ławki, przy których uczniowie będą zdawać egzaminy powinny być ustawione z co najmniej 1,5 metrowym odstępem w każdym kierunku.

Obowiązkowo również w sali egzaminacyjnej będą zdezynfekowane ławki oraz krzesła przed i po każdej osobie, a także materiały, sprzęt oraz narzędzia, z których ona korzystała. Każdy zdający ma również obowiązek korzystania z własnych przyborów, jak np. długopis, linijki, cyrkiel i kalkulator.

Uczniowie nie mogą również gromadzić się w grupach przed szkołą oraz przed salami egzaminacyjnymi przed oraz po zakończeniu testów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments