Ministerstwo Edukacji i Nauki w poniedziałek (2 sierpnia) opublikowało wytyczne dla szkół na nowy rok szkolny. Nowe zasady związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych podczas pandemii będą obowiązywały od 1 września.

W zaleceniach ogólnych znalazły się informacje dotyczące dezynfekcji, higieny, wietrzenia, stosowania maseczek ochronnych oraz zachowywania dystansu społecznego. Chodzi tu między innymi o częste mycie rąk, zachowywanie odległości podczas spożywanych posiłków i wietrzenie klas między lekcjami. Rekomendowane jest też stosowanie maseczek ochronnych w przestrzeniach wspólnych, kiedy nie można zachować dystansu.

Rekomendowane jest także szczepienie przeciw COVID-19 pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych. Przypominamy, że obecnie szczepić mogą się uczniowie od 12 roku życia. Przyjmują oni preparat Pfizer.

Zgodnie z rekomendacją do szkoły mogą przyjść tylko zdrowi uczniowie bez objawów infekcji w postaci kaszlu, kataru, gorączki czy bólu gardła. Rekomenduje się również ograniczenie korzystania z transportu publicznego, między innymi z komunikacji miejskiej, na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami prywatnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, np. rowerem bądź hulajnogą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments