Choć koloryzacja włosów to najpopularniejszy zabieg upiększający włosy, kryje w sobie wiele tajemnic, w szczególności dla osób, które dopiero rozważają zmianę koloru swoich pasm.

Jedną z bardziej problematycznych kwestii może okazać się nie tylko nowy odcień naszych włosów, ale i rodzaj produktu, za pomocą którego przeprowadzona zostanie koloryzacja. Jednym z nich jest półtrwała farba do włosów. Dowiedz się, jaki efekt może zagwarantować oraz jak długo będzie utrzymywać się na Twoich włosach.

Farba do włosów – rodzaje

Kiedy nasz dotychczasowy kolor włosów nie spełnia naszych oczekiwań, chcemy ukryć pierwsze siwe włosy, których obecność sprawia, że czujemy się niekomfortowo lub po prostu potrzebujemy zmiany w naszym wyglądzie, najczęściej wtedy zapada decyzja o koloryzacji. Aby zmienić swój kolor włosów, możemy udać się do fryzjera, który pomoże nam w doborze odpowiedniego odcienia i trafnie oceni, czy niezbędne będzie rozjaśnienie włosów. Innym cieszącym się bardzo dużą popularnością rozwiązaniem jest samodzielna koloryzacja włosów. Choć jest to szybki i wygodny sposób, w trakcie tego zabiegu można popełnić sporo błędów, które zaważą o wyglądzie naszych pasm. Najczęściej wynikają one z wyboru nieodpowiedniego rodzaju farby do włosów.

Aby wiedzieć, po jaki produkt sięgnąć w momencie, gdy decydujemy się na samodzielną koloryzację, warto poznać rodzaje farb do włosów. Są one następujące:

  • trwała farba do włosów – jej składniki przenikają głęboko do struktury włosa, zapewniając trwały rezultat;
  • półtrwała farba do włosów – jej pigment nie wnika do wnętrza włosa, utrzymując się jedynie na jego powierzchni;
  • zmywalna farba do włosów – wszelkiego rodzaju pianki, szampony czy płukanki, które zapewniają jednorazowy efekt.

Półtrwała farba do włosów – co warto wiedzieć?

Jak już wiadomo, w przypadku półtrwałej farby do włosów pigment osadza się na powierzchni pasm, przez co efekt nie jest tak trwały, jak w przypadku zmiany koloru włosów na stałe. Oznacza to, że wraz z myciem i wzrostem pasm pigment stopniowo się wypłukuje, przez co po pewnym czasie konieczna jest kolejna koloryzacja. Jak długo efekt koloryzacji farbą półtrwałą utrzymuje się na włosach? To zależy od samego produktu oraz tego, czy w odpowiedni sposób dbamy o swoje farbowane włosy, jednak obecnie większość półtrwałych farb pozostaje na włosach nawet do 24 myć.

Choć półtrwała farba do włosów nie utrzymuje się na włosach tak długo jak trwała, na jej korzyść przemawia brak amoniaku w składzie, który może powodować silne alergie skóry.

Półtrwała koloryzacja – jak dbać o włosy?

Jak sprawić, aby efekt po koloryzacji półtrwałą farbą do włosów utrzymywał się jak najdłużej? Bardzo istotna jest w tym przypadku pielęgnacja, dzięki której kolor na włosach będzie nasycony. Należy pamiętać, aby zaraz po koloryzacji nie myć włosów szamponem, gdyż zawarte w nim składniki wypłuczą pigment. Farbę powinno spłukiwać się samą wodą w letniej temperaturze. Na blaknięcie i płowienie koloru wpływ mają także promienie słoneczne, dlatego warto zaopatrzyć się w odżywkę do włosów z filtrem UV.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments