Lato trwa w najlepsze. To ostatni moment żeby dobrze przygotować naszą skórę do urlopu. Możemy to zrobić sami w domu lub przy pomocy kosmetyczki.

Do samodzielnego zabiegu potrzebne będą dwa peelingi – do twarzy i całego ciała, przyda się również balsam ujędrniający i nawilżający.

Złuszczanie, nawilżanie i odżywanie

Potrzebujemy do niego dwóch peelingów: jednego do ściągnięcia obumarłego naskórka z twarzy, drugiego do całego ciała. Osobom starszym oraz tym z wrażliwą, suchą i cienką skórą polecamy korzystać z peelingów enzymatycznych, pozostałe mogą śmiało wybierać te drobnoziarniste. Dobrze jest powtarzać peeling twarzy co siedem dni przez miesiąc.

Świetnym rozwiązaniem do regularnego ściągania obumarłego naskórka jest peeling z żelem do mycia, który można używać codziennie. Jeżeli mamy preparat bez żelu, należy nacierać nim skórę kilka razy co siedem – dziesięć dni.

Po peelingu musimy nawilżyć ciało. Nawilżenie i odżywienie to kolejne etapy przygotowania skóry do lata. Najlepiej zastosować odpowiadające typowi naszej cery maseczkę energetyzującą i odżywczą. Poszukajmy takiej, której nie trzeba zmywać i która sama się wchłania. Nie zapominajmy o szyi i sprawmy sobie do niej balsam ujędrniający, a do całego ciała – nawilżający.

Dekalog dla amatorów opalania

  1. Ogranicz do minimum opalanie w godzinach 12-15.

  2. Noś okulary przeciwsłoneczne i chroń głowę kapeluszem lub czapką.

  3. Regularnie stosuj ochronne kremy przeciwsłoneczne, nawet w pochmurny dzień. Pilnuj, by kremy na dzień zawierały filtry UV.

  4. Opalaj się stopniowo! W pierwszych dniach używaj wyższych faktorów UV (powyżej 20) i stopniowo je zmniejszaj.

  5. Opalaj się nie dłużej niż godzinę dziennie.

  6. Pij często wodę, by uzupełnić niedobory płynów.

  7. Nawet jeśli kochasz się opalać, musisz całkowicie chronić małe dzieci przed słońcem.

  8. Staraj się nie korzystać z solarium, ponieważ stosowane tam promienie UVA przyspieszają starzenie się skóry.

  9. Pojawienie się znamienia rosnącego, o wyglądzie innym niż pozostałe, zmieniającego kształt i kolor, to powód do wizyty u dermatologa.

  10. Jeśli już się opalisz, dbaj o skórę! Konieczne jest częste nawilżanie.

Więcej na temat zdrowego opalania znajdziesz na poradnikzdrowie.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments