Najbliższy weekend upłynie pod znakiem obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej, ale nie tylko. Czekają na nas wyjątkowe koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy i pokazy, na które warto wybrać się ze znajomymi lub z rodziną.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Przez cały weekend (28-30 czerwca) możemy wybrać się na Błonia pod Zamkiem i Stare Miasto, gdzie będzie się odbywać Art’n’Music Festival, czyli festiwal umożliwiający obcowanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych.

W piątek (28 czerwca) od godz. 18 zagrają The Elephants, Garbanotas, Lee ‘Scratch’ Perry, The Herbaliser i We Will Fail. W sobotę (29 czerwca) już od godz. 13 będą grać Vinylowi Gracze, Synchrotrony, Eryk i Ja, Sheep Got Waxed, Dezerter, Ministry i Fume. W niedzielę (30 czerwca) już od godz. 15 zagrają Pasażer, Hidden World, The Infiltrators, Shalosh, AK/DK, Wrekmeister Harmonies i stonefromthesky.

Małe Inne Brzmienia

Przez cały weekend już po raz trzeci w VIVO! Lublin zagości Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, podczas którego dzieci i młodzież stworzą m.in. trójwymiarowe ilustracje, a także utwór muzyczny wykorzystujący dźwięki charakterystyczne dla centrum handlowego. Nie zabraknie również gry na ukulele i warsztatów perkusyjnych.

Piątek 28.06

16.00-17.30 – warsztaty muzyczno-plastyczne z tworzenia partytury graficznej

Sobota 29.06

13.00-14.30 – warsztaty tworzenia trójwymiarowych ilustracji

15.00-16.30 – warsztaty perkusyjne

Niedziela 30.06

12.30 – 14.00 – warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Small Poems for Little Once”

14.30 – 16.30 – warsztaty gry na ukulele

16.30 – Finał Małych Innych Brzmień (Błonia, Klub Festiwalowy)

„Odpust Zupełny” – fontanna multimedialna

Przez cały weekend o godzinie 21 będziemy mogli obejrzeć na fontannie multimedialnej przy placu Litewskim pokaz “Unia Narodów” w towarzystwie muzyki Odpustu Zupełnego. To alegoryczna opowieść, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia, o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziły do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy.

450-lecie Unii Lubelskiej

Najbliższy weekend obfituje w wiele atrakcji związanych z tegorocznymi obchodami z okazji 450. rocznicy podpisania unii polski-litewskiej. Przez najbliższe dni odbędą się wyjątkowe wystawy fotograficzne i ilustracyjne, cykl pokazów filmowych, koncerty, rekonstrukcje obozów szlacheckich i pikniki rodzinne. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem, bo każdego dnia zorganizowanych zostało wiele wydarzeń i spotkań.

Program obchodów

Wystawa „W renesansowym Lublinie”

Od piątku do niedzieli (28-30 czerwca) od godz. 10 u Dominikanów, Fundacja Belriguardo zaprasza na wystawę rekonstrukcji ubiorów “W renesansowym Lublinie”, która powstała w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Renesansu.

Magia Edukacji

To zajęcia kreatywne dla dzieci, które w najbliższą sobotę (29 czerwca) odbędą się w sobotę od godz. 11 do 13 na Moście Kultury. Podczas warsztatów dzieci odkrywają swój potencjał w konstruowaniu zabawek z ogólnodostępnych przedmiotów. To początek przygody z majsterkowaniem, okazja do nauki przez zabawę. Organizatorzy przewidzieli zajęcia dla początkujących młodych konstruktorów. Doświadczenie nie jest wymagane.

Targi Staroci

30 czerwca od godziny 6 rano na placu Zamkowym w Lublinie pojawią się wystawcy prezentujący dobytek sprzed kilkudziesięciu lat. To nie lada gratka dla wszystkich szukających wyjątkowych produktów, które przeżyły kawał historii

Retro na żywo – Łukasz Jemioła z zespołem

W niedzielę, 30 czerwca, o godz. 20 w Domu Środowisk Twórczych wystąpi lubelski wokalista Łukasz Jemioła. Jego piosenki utrzymane są w stylu blues, folk, piosenka poetycka. Ma na koncie również dwie płyty nagrane z laureatem Grammy Włodkiem Pawlikiem. We wrześniu 2018 ukazała się jego druga płyta „Retro na żywo” wraz z DVD i to właśnie ten program zostanie zagrany w ogrodach Pałacyku. Bilety kosztują 10 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments