Okres przedświątecznych przygotowań bywa stresujący i burzliwy. Czeka na nas wiele prac, zarówno domowych, jak i zawodowych związanych ze zbliżającym się końcem roku. Zadań coraz więcej, czasu coraz mniej. Przedstawiamy 5 sposobów zorganizowania czasu dzieciom w taki sposób, żeby nie czuły się pominięte w przygotowaniu do Bożego Narodzenia.

1Wspólne wypieki

Ten sposób sprawdza się co roku. Wspólne chwile przy wycinaniu kształtów ciasteczek, czy malowaniu ich kolorowym lukrem, stają się w przyszłości źródłem cudownych wspomnień.

2Tworzenie ozdób świątecznych

Wystarczy przygotować dzieciom klej, nożyczki, kolorowy papier czy bibułę. W Internecie dostępnych jest wiele pomysłów na przygotowanie różnych świątecznych ozdób. Żaden łańcuch choinkowy nie jest tak piękny, jak ten stworzony przez dzieci.

3Spacery

Nie ma powodu by obawiać się zimna. Spacery pozwalają odetchnąć od natłoku domowych obowiązków. Jeżeli samemu nie możemy sobie na to pozwolić, możemy zawsze poprosić członka rodziny. W ten sposób zyskujemy godzinę czasu na działanie.

4Zaproszenia dla rodziny

Jeśli mamy dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym możemy poprosić je o stworzenie zaproszeń wigilijnych dla tych osób z rodziny, których spodziewamy się przy wigilijnym stole. Zadanie kreatywne i ważne z punktu widzenia dziecka. Należy tylko zadbać, żeby zaproszenia znalazły się na stole w czasie świąt.

5Koncert kolęd

Możemy zaproponować dziecku przygotowanie koncertu kolęd, który zostanie przedstawiony w święta. Przygotuj dla swoich podopiecznych śpiewnik z kolędami, podkład muzyczny z Internetu i pozwól najmłodszym przygotować niespodziankę dla reszty rodziny.

A Wy jakie macie sposoby, by zagospodarować najmłodszym ten czas?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments