W trzy grudniowe weekendy i na tygodniu przed Bożym Narodzeniem będziemy mogli spotkać wystawców w ramach Jarmarku Tradycji na ulicy Szambelańskiej. Wystawcy będą czekać na mieszkańców od godziny 10 do późnych godzin nocnych.

– Zaproponowałem organizatorowi Jarmarku Tradycji na ulicy Szambelańskiej żeby wyszedł z inicjatywą i żebyśmy zrobili coś przed świętami w przestrzeniach Starego Miasta – mówi Marek Poznański, manager Śródmieścia. – Bardzo się cieszę, że udało się w tej kwestii coś zdziałać. Mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w świąteczne jedzenie i przedmioty – wyjaśnia.

W Jarmarku Tradycji będzie można wziąć udział od 3 do 5 grudnia, od 10 do 12 grudnia i od 17 do 23 grudnia na Starym Mieście w Lublinie na ulicy Szambelańskiej. Wystawcy będą czekać na mieszkańców od około godziny 10 do późnych godzin wieczornych, czyli do około godziny 21.

– Na pewno będą wędliny i pieczywo wiejskie, różnorodne sery. Będzie można też kupić nalewki, a także wino – mówi Wit Witowski, organizator Jarmarku Tradycji na ul. Szambelańskiej.

Nie zabraknie też wyrobów świątecznych, a także biżuterii i ręcznej roboty ozdób bożonarodzeniowych. – Będzie też artysta, który będzie malował na swoim stoisku ceramiczne szopki. To stoisko zostanie połączone z warsztatami. Zgłosiły się też dziewczyny z biżuterią ręcznie robioną. Będzie sporo rękodzieła i dobrego jedzenia – podkreśla Witowski.

Dla wystawców przewidzianych jest 27 miejsc. – Jeżeli zgłosi się więcej osób to też na pewno coś się znajdzie – podsumowuje organizator.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments