W sobotę (7 stycznia) o godzinie 16:00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Na scenie zobaczymy około 100 artystów, którzy zatańczą i zaśpiewają kolędy oraz pastorałki.

Widowisko „Jechała kolęda…” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej to koncert noworoczny. Bożena Baranowska, autorka scenariusza i reżyserka, stworzyła zwarte dramaturgicznie, barwne i nadzwyczaj efektowne widowisko. Znakomicie wykonywane partie wokalne przeplatane są występami kolędników w tradycyjnym składzie, tancerzy i uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem.

Wydawać by się mogło, że kolędy i pastorałki to repertuar znany i osłuchany, z którym niewiele nowego można zrobić. Nic bardziej mylnego. Kaniorowcy pokazują na jak wiele sposobów można je wykonywać. Obok tradycyjnych interpretacji usłyszymy wykonania nawiązujące do stylistyki country, a nawet… dixielandu, jak to jest w przypadku pastorałki „Skrzypi wóz”, z charakterystyczną dla tego gatunku jazzu partią klarnetu.

Z kolei kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zostały zaaranżowane w sposób tak oryginalny, że słuchając tych pieśni ma się poczucie nowości i świeżości. A jeśli dodamy to tego premierowe numery, choćby pastorałkę orawską, wykonywaną z wykorzystaniem pasterskich dzwonków, jest jasne, że wrażeń artystycznych nie zabraknie.

Bilety możecie nabyć na stronie biletyna.pl i kupbilecik.pl w cenie 50 zł.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments