38 oddziałów i ponad 40 poradni specjalistycznych będzie dostępnych dla pacjentów w ramach połączenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Szpital przy al. Kraśnickiej jest coraz bardziej zadłużony. Obecnie jego dług wynosi ponad 450 milionów zł. Podobnie jest w przypadku Szpitala im. Jana Bożego, którego zadłużenie wynosi już ponad 100 milionów zł.

– Na połączeniu szpitali nie może stracić pacjent. Myślimy również o tym, że duży podmiot będzie sobie łatwiej radził finansowo, a obecnie oba te szpitale mają astronomiczne zadłużenie – informuje Jarosława Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. – Dzięki połączeniu szpitali łatwiej będzie kupować tańsze usługi i kontraktować świadczenia z NFZ, bo będzie to kolos, w skład którego będzie wchodzić aż 38 oddziałów – dodaje.

Głównym celem połączenia szpitali ma być zwiększenie dostępności do udzielanych świadczeń zarówno przez jeden, jak i drugi podmiot leczniczy. – Dualizm tych dwóch podmiotów to podwójne koszty. Oszczędność w tym zakresie pozwoli więc na rozwój placówki i szybką odpowiedź na potrzeby pacjentów – uważa Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Celem jest również zapewnienie pacjentom opieki od poziomu POZ do leczenia ambulatoryjnego, szpitalnego oraz rehabilitacji.

Poradnie będą czynne nie tak jak dotychczas do godziny 15:00, a przynajmniej do godziny 18:00 czy 19:00. – Będzie 6 lekarzy w jednym podmiocie i 6 w drugim. Na oddziale będzie 8 lekarzy. Chcemy, aby opieka była na najwyższym poziomie – dodaje Piotr Matej.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments