Jesień w Lublinie na pewno nie będzie nudna. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie imprez, na które warto wybrać się jeszcze w tym roku.

Festiwal Fantastyki Falkon 2018

Kolejna edycja Falkonu na Targach Lublin odbędzie się od 12 do 14 października. To jeden z najbardziej kolorowych festiwali w naszym mieście. Jest on poświęcony kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

Przez 18 lat Falkon z lokalnego zlotu fanowskiego zamienił się w jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali fantastyki w Polsce. Co roku Lublin odwiedzają tysiące miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Podczas tegorocznej edycji zaplanowano prelekcje, spotkania autorskie, konkursy, turnieje, warsztaty oraz jeden z największych GamesRoomów w Polsce otwarty 24 godziny na dobę.

Musical Metro

„Metro” to jeden z najbardziej znanych musicali. Od premiery w 1991 roku obejrzało go ok. 2 milionów osób. W naszym mieście zobaczymy go ponownie już 14 października w Hali Globus.

– Musical Metro jest jak wehikuł czasu. Dorosły widz przeniesie myśli do czasów swojej młodości, kiedy stawał przed życiowymi decyzjami, kiedy spełnienie marzeń było na wyciągnięcie ręki. Młody zaś, uświadomi sobie, że „niemożliwe nie istnieje” – przekonują organizatorzy wydarzenia.

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem, a rzeczywistością staje się płynna.

Thriller LIVE!

Thriller Live! to widowisko stworzone w hołdzie jednemu z największych artystów na świecie – Michaelowi Jacksonowi. W Hali Globus spektakl odbędzie się już 15 października. Musical Thriller Live prezentuje dwie godziny najlepszych utworów z niezwykłej kariery Michaela i wciąż zapewnia rozrywkę jego fanom na całym świecie.

Spektakl prezentowano ponad 5000 razy w 33 krajach na świecie: Japonia, Brazylia, Singapur, Włochy, Niemcy i wiele innych.

Tribute to Lublin

10 niezwykłych wokalistów, 100-osobowa orkiestra symfoniczna, 80-osobowy chór. Grupa Taneczna NEXT pod przewodnictwem Tomasza Barańskiego, w sumie 200 artystów na jednej scenie – to właśnie Tribute to Lublin. Wydarzenie odbędzie się 18 października w Hali Globus.

Podczas tego niezwykłego koncertu usłyszymy największe muzyczne hity takich artystów jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury czy John Lennon w wykonaniu czołowych, polskich artystów. Do współpracy nad tymi utworami zaproszona została między innymi Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska i Krzysztof Cugowski. Koncert to nie tylko muzyczna droga śladami historii światowej muzyki ale też hołd dla twórczości czołowych muzyków.

50 twarzy Czarka Pazury

Jeden z najlepszych polskich aktorów komediowych i satyryk zawita do Lublina. Wydarzenie odbędzie się 20 października w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Tym razem zobaczymy najnowszy program “Wujek Czarek radzi…” oraz najlepsze z najlepszych skecze z cyklu Best of…

Tribute to Zbigniew Wodecki

23 października w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wydarzenie, którego głównym celem jest upamiętnienie niezwykłego, polskiego artysty – Zbigniewa Wodeckiego. Po sukcesie koncertu inaugurującego pierwszą edycję Wodecki Twist Festiwal w Krakowie, ten projekt stworzono przez przyjaciół i muzyków grających przez lata z artystą. Zabrzmi on w największych miastach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Toruniu, Gdyni i Katowicach. Podczas koncertu w Lublinie na scenie pojawi się Jacek Kotlarski, Ania Rusowicz, Beata Rybotycka, Sławek Uniatowski i Ewa Uryga.

Podczas każdego koncertu nie zabraknie najpiękniejszych duetów, wielkich przebojów z ogromnego i różnorodnego repertuaru Zbigniew Wodeckiego.

Tribute to Dirty Dancing Show

Miłosnej historii Frances „Baby” Houseman oraz młodego i pełnego pasji tancerza Johnny’ego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. 12 listopada w hali Globus będziemy mieli okazję zobaczyć taneczne widowisko „Tribute to Dirty Dancing Show”. Spektakl w reżyserii Jacka Lisewskiego został wystawiony ponad 30 razy w całej Polsce i stał się wielkim hitem. Tylko w Teatrze Muzycznym Roma zagrano go 12 razy.

Nie zabraknie „ The Time of my life”, „Be My Baby”, „Hungry Eyes” czy chociażby „She’s Like The Wind”. Podczas show zobaczymy nie tylko najpopularniejsze układy taneczne, ale także usłyszymy wszystkie utwory z filmu w pełnych wersjach na żywo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments