Krzysztof Cugowski świętuje podwójny jubileusz. Z tej okazji razem z Zespołem Mistrzów zagrają koncert online w piątek (29 maja) w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin. Początek transmisji o godzinie 19.

Kilka dni temu wokalista z Lublina zaprezentował nam swoje nowe, dwupłytowe wydawnictwo „50/70. Moje najważniejsze”, które jest podsumowaniem 50-lecia pracy artystycznej Cugowskiego oraz prezentem dla fanów z okazji 70. urodzin artysty. To właśnie z tego albumu utwory usłyszymy podczas koncertu online.

Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach, które Krzysztofowi Cugowskiemu są szczególnie bliskie. Druga płyta to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin.

W podwójnie jubileuszową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim ruszył Zespół Mistrzów złożony z wybitnych muzyków. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn, a na instrumentach klawiszowych Tomasz Kałwak. Zespół od ponad dwóch lat towarzyszy wokaliście i ma na swoim koncie ponad setkę koncertów przed polską i zagraniczną publicznością.

W związku z epidemią koncert będzie zamknięty dla publiczności, a zorganizowany zostanie w ramach cyklu „Nie tylko rock’n’roll”. Transmisję online będziecie mogli zobaczyć na profilu Radia Lublin na Facebooku oraz na kanale YouTube, a posłuchać koncertu na radiowej antenie.

Wywiad z Krzysztofem Cugowskim możecie przeczytać tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments