Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, właśnie zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Jego decyzja została podyktowana tragicznym wydarzeniem z Gdańska, podczas którego prezydent miasta został zaatakowany przez nożownika. Paweł Adamowicz zmarł dziś w południe.

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był pod wieloma względami szokujący. Najpierw podczas tradycyjnego światełka do nieba prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika. W wyniku poważnych i rozległych obrażeń Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek (14 stycznia).

Teraz dowiadujemy się, że Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

– Ta nienawiść w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Mówi się, że prezydent zginął, że my jesteśmy współautorem tego, co się stało – powiedział Owsiak, który nadal będzie pracował w fundacji, ale nie jako osoba decyzyjna.

– Jesteśmy załamani wydarzeniami, które miały miejsce podczas 27 finału WOŚP. Gdańsk stracił prezydenta, który miał ogromne serce. Cały nas sztab składa rodzinie kondolencje. A Wielka Orkiestra traci wspaniałego, charyzmatycznego przywódcę, który potrafił porwać tłumy i pokazać, że pomaganie i dzielenie się z innymi jest jedną z najpiękniejszych wartości. Trudno nam przyjąć decyzję Jurka Owsiaka do wiadomości – mówi Blanka Zwierz, szefowa lubelskiego sztabu WOŚP Galeria Labirynt.

Fot. Marcin Michoń/ WOŚP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments