W czwartek (12 lipca) w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się festiwal Kazimiernikejszyn: wydarzenie bez spinki. Podczas 5. edycji wystąpią takie gwiazdy jak: Dawid Podsiadło, Lao Che, czy Grubson. Czekają nas cztery dni przepełnione muzyką i dobrą zabawą.

– Tutaj bawią się wszyscy: studenci, pary, rodziny z dziećmi, single, zarobieni i rozleniwieni… – zapewniają organizatorzy.

Festiwal na kazimierskiej scenie kulturalnej pojawił się w 2014 roku. Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużą popularnością. W tym roku organizatorzy nie zwalniają tempa. Widać to m.in. po zaproszonych artystach, którzy wystąpią podczas festiwalu. Na scenie zobaczymy: Dawida Podsiadło, Lao Che, Łąki Łan, Fisz Emade, Grubsona, Tabu, Dziady Kazimierskie, Spaceboy, Irka Dudka, November Project Band oraz NeoKlez. Koncerty odbędą się w Rynku Głównym, przy Kamieniołomach oraz obok PTTK Spichlerz w Kazimierzu Dolnym.

Kazimiernikejszyn to nie tylko muzyka. Zaplanowano takie atrakcje jak rajd rowerowy prowadzący przez 250 metrowy tunel, landkiting, konkurencje sprawnościowe czy bieg kanionem. Dla mniej aktywnych odbędą się liczne warsztaty, oglądanie skeczów Mariusza Kałamagi i Jego Przyjaciół, czy wioska hamakowa.

– Zachęcam do skorzystania z wszelkich sportowo-przyrodniczych przygód, np. tajemniczych paprowędrówek, które w fajny sposób pozwalają na poznanie Kazimierza i okolic w klimacie rodem z przygód Tomka Sawyera. Odbędzie się również wspólne bicie rekordu śmiechu, które poprzedzone będzie warsztatami śmiechu – opowiada Włodek Dembowski, współorganizator.

Na festiwalu będzie możliwość spotkania niezwykłych gości.- Zorganizowaliśmy także wykłady i spotkania z gośćmi, takimi jak: Joanna Brodzik z fundacją Opiekun Serca, Magdalena Dembowska, Katarzyna Gubała, Katarzyna Miller, czy Szymon Hołownia – zachęca Dembowski.

Ceny karnetów wahają się od 95 zł za jeden dzień (piątek lub sobota) do 250 zł za cały festiwal z trzema noclegami na polu namiotowym. Większość wydarzeń jest płatna, jednak koncerty i atrakcje odbywające się na Rynku Głównym Kazimierza Dolnego są bezpłatne.

PROGRAM

Czwartek, 12 lipca

19:32 – Spaceboy

Piątek, 13 lipca

13:13 – November Project

19:00 – Dziady Kazimierskie

20:15 – Fisz Emade Tworzywo

21:45 – Dawid Podsiadło

23:15 – Grubson

Sobota, 14 lipca

19:00 – Tabu

20:15 – Shakin Dudi

21:45 – Lao Che

23:15 – Łąki Łan

Niedziela, 15 lipca

12:32 – Neoklez

 

Fot. Materiały organizatora / Kamil Domański

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments