Peeling do twarzy do kosmetyk, który powinien znaleźć się zarówno w damskiej, jak i męskiej kosmetyczce. Jego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka, którego nadmiar może doprowadzić do zapychania się porów, a w konsekwencji do powstawania niedoskonałości, a nawet trądziku. Produkt taki nie tylko oczyszcza skórę, ale także pobudza jej mikrokrążenie. Kiedy i jak jednak należy stosować peeling do twarzy? Podpowiadamy.

Kiedy i po jaki peeling sięgnąć?

Peeling do twarzy to kosmetyk, który obecnie jest dostępny praktycznie wszędzie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, w różnych formułach. Wyróżnia się peeling enzymatyczny, typu peel-off, a także mechaniczny w wersji drobno- oraz gruboziarnistej. Bardziej wprawione osoby mogą wykorzystywać też peelingi kwasowe. Dobór konkretnego kosmetyku powinien być uzależniony od potrzeb naszej skóry. Wersje mechaniczne przeznaczone są przede wszystkim do normalnej cery, natomiast produkt enzymatyczny do wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, po peeling należy sięgać 1-2 razy w tygodniu. Więcej informacji o stosowaniu peelingu znajdziesz na https://www.drmax.pl/

Jak stosować peeling enzymatyczny do twarzy?

Peeling enzymatyczny do twarzy usuwa martwy naskórek za pomocą enzymów aktywnych. Z tego powodu zaliczany jest do produktów niemechanicznych. Ze względu na to, że jest to dość nieinwazyjny kosmetyk, mogą po niego sięgnąć posiadaczki cery wrażliwej, trądzikowej, ze skłonnością do alergii czy naczynkowej. Jak stosować peeling enzymatyczny? Zawsze powinniśmy kierować się wskazówkami, które producent umieścił na opakowaniu. Zazwyczaj jednak produkt taki nakłada się na czystą, suchą twarz, podobnie jak maseczkę, a następnie pozostawia na 5-15 minut. Po tym czasie należy go zmyć letnią wodą.

Jak stosować peeling mechaniczny do twarzy?

Do peelingów mechanicznych zalicza się produkty drobnoziarniste, a także gruboziarniste. Po takie preparaty nie powinny sięgać osoby ze skłonnością do podrażnień, z cerą naczynkową, wrażliwą, a także z aktywnymi stanami zapalnymi na twarzy, ponieważ drobinki ścierające mogą roznieść bakterie na jej inne obszary i doprowadzić do zaostrzenia trądziku. Po taki produkt należy sięgać 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Najlepiej sprawdza się w przypadku cer tłustych, a także normalnych. Na początku zawsze lepiej jest jednak sięgnąć po peeling drobnoziarnisty, który jest delikatniejszy niż wersja gruboziarnista. Jego działanie polega na mechanicznym ścieraniu naskórka poprzez łagodne ruchy masujące, a także działaniu ściernym drobinek w nim zawartych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments