W niedzielę (29 listopada) nie będziemy mogli wziąć udziału w comiesięcznej Lubelskiej Giełdzie Staroci. Mimo starań organizatorów obecny reżim sanitarny nie pozwala na jej organizację.

– O tym, że nie będzie giełdy w listopadzie zadecydowały czynniki zdrowotne i sanitarne – wyjaśnia Elżbieta Kowalczyk, organizatorka giełdy.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedsiębiorcy mają zakaz prowadzenia działalności polegającej na organizacji, promocji i zarządzania targami, wystawami i kongresami do 27 grudnia. Przypominamy również, że Lublin, jak i cały kraj znajduje się nadal w czerwonej strefie.

A co z wydarzeniem w grudniu? – Złożyłam wniosek do Zarządu Dróg i Mostów dotyczący grudniowej giełdy. O tym czy dostaniemy pozwolenie dowiemy się dopiero 20 grudnia. Czekamy cały czas na odpowiedź – wyjaśnia Elżbieta Kowalczyk. – Do tej pory zawsze dostawaliśmy na trzy miesiące pozwolenie, a z uwagi na sytuację epidemiczną musimy się o nie starać co miesiąc – zaznacza.

Lubelska Giełda Staroci zrzesza kolekcjonerów antyków z całego regionu i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublina i okolic. Możemy tam nabyć między innymi unikatowe meble, lampy, biżuterię czy obrazy.

Fot. Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments