Pierwsze oznaki zimy dotrą do nas już za kilka dni. Jesienna aura ustąpi temperaturom poniżej zera i opadom śniegu.

Przez najbliższe dni zostaniemy jeszcze w jesiennej atmosferze, a nad naszymi głowami będą zbierały się chmury. Termometry jeszcze będą pokazywały nawet do 11 st. Celsjusza.

Jednak już w piątek, 16 listopada powinniśmy wyciągnąć z szafy zimowe kurtki. Temperatury w ciągu dnia nie przekroczą 4 stopni Celsjusza, a nad ranem spodziewajmy się przymrozków nawet do – 3 st. C. Pomimo niskich temperatur niebo będzie pogodne.

Kolejne dni przyniosą dalsze ochłodzenie, a temperatury w dzień nie przekroczą 2 stopni C. Temperatury w nocy dalej będą spadać poniżej zera.

Od 19 do 21 listopada możemy spodziewać się słabych opadów śniegu, tzw. prószenia, i zmian rozkładu ciśnienia. W związku z tym temperatury w kolejnych dniach mogą wzrosnąć do 8 st. C., a temperatura nad ranem będzie utrzymywać się w okolicy zera.

19-20 listopada będą dniami wietrznymi, co tylko spotęguje uczucie chłodu. – Do 24 listopada będziemy pozostawać na skraju rozległego układu wyżowego, który będzie ściągać na obszar południowo-wschodniej Polski dość suche i chłodne powietrze – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments