Od 5 listopada w Lublinie wznowiło działanie kultowe w międzywojniu Kino Corso. W kinie pokazywane będą wyłącznie pełnometrażowe filmy realizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Filmy odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 19, a w soboty o godzinie 18.

Przed wojną Kino Corso działało przy placu Litewskim. Obecnie znajduje się ono przy ul. Kołłątaja 6. W repertuarze znajduje się trwający 73 minuty pełnometrażowy film pt. „Sztynort 1935”.

„Sztynort 1935” to pełnometrażowy film w technologii VR. Jego pokazy odbywają się na okularach do wirtualnej rzeczywistości. W rolach głównych zobaczymy znanych z Teatru Narodowego w Warszawie Oskar Hamerski.

Akcja filmu rozgrywa się w 1935 roku. Pałac w Sztynorcie jest własnością rodziny von Esti. Za dwa tygodnie mają zostać wydane ustawy rasowe w Norymberdze. Podczas kolacji poezji, muzyki i filozofii grupa arystokratów omawia możliwe skutki nowego prawodawstwa.

Do uczestnictwa w pokazie wymagany jest pomiar temperatury oraz wypełnienie karty informacyjnej. Po każdym pokazie zestawy VR są poddawane dezynfekcji oraz ozonowaniu.

Bilety można nabyć w cenie 25 zł w kasie kina.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments