Kolędy Pospieszalskich. Koncert w Centrum Spotkania Kultur

0
128

Dwa pokolenia muzyków, którzy tworzą orkiestrę złożoną z 15 osób o tym samym nazwisku wystąpią w środę (22 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Początek koncertu o godzinie 19.

Pospieszalscy zagrają na jednej scenie z międzynarodową orkiestrą smyczkową pod kierunkiem Huberta Kowalskiego. Tworzą oni orkiestrę złożoną z piętnastu osób. Na początku lat 90. nagrali pierwszą płytę z kolędami, której program był kilkakrotnie rejestrowany przez telewizję, a kolędy na stałe wpisały się w różnorodne radia w całej Polsce.

Obecnie, Pospieszalscy również grają z dziećmi, ale teraz są to już zawodowi muzycy, którzy współpracują z wieloma artystami między innymi Zakopower, Anną Marią Jopek czy Wojciechem Mazolewskim. Większość z nich to instrumentaliści, którzy perfekcyjnie grają na kilku instrumentach. Polskie pastorałki i kolędy usłyszymy w ich autorskich aranżacjach, od tych najbardziej klasycznych po te folkowe, jazzowe i rockowe.

Zespół wystąpi w składzie: Basia (skrzypce, śpiew), Lidia (śpiew, bębenek), Natalia (flet, śpiew), Paulina (flet, śpiew), Barbara Ewa (fortepian, śpiew), Franek (kontrabas, gitara basowa, śpiew), Janek (gitara, kontrabas, śpiew), Karol (gitara, altówka, trąbka, tuba, śpiew), Mateusz (saksofony, klarnet, flet, śpiew), Łukasz (fortepian, klawisze, śpiew), Marcin (skrzypce, kontrabas, gitara basowa, cymbały, fortepian, śpiew), Marek (saksofon, klarnet, śpiew), Mikołaj (kontrabas, gitara basowa, skrzypce, śpiew), Nikodem (perkusja, śpiew) i Szczepan (trąbka, śpiew) oraz Międzynarodowa Orkiestra Smyczkowa.

Fot. Materiały organizatora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o