Rozpoczęła się kolejna edycja programu szczepień ochronnych przeciw pneumokokom dla seniorów. Trwa konkurs ofert na wybór realizatorów programu profilaktyki tego typu zakażeń w 2023 roku. Podmioty lecznicze mogą składać oferty do 10 lutego.

– Pneumokoki są najczęstszą przyczyną bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, mogą też wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Na zakażenie nimi szczególnie narażone są osoby starsze, po 65. roku życia, u których stwierdza się również obniżoną odporność oraz choroby przewlekłe. Starając się zabezpieczyć kondycję naszych seniorów i w trosce o ich stan zdrowia, w bieżącym roku ponownie proponujemy im skorzystanie z miejskiego programu profilaktycznego. Obecnie trwają działania zmierzające do wyłonienia podmiotów leczniczych, które będą realizować szczepienia w Lublinie – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

Do konkursu przystąpić mogą podmioty lecznicze realizujące świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej na terenie Lublina na podstawie umowy z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Formularz ofertowy, wzór oświadczeń i informację o warunkach konkursu uzyskać można w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w pokoju nr 296, tel.: 081 466 34 05 (17). Opublikowane są także na BIP Urzędu Miasta Lublin. Oferty należy składać w formie pisemnej w zamkniętej kopercie w siedzibie Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin w terminie do 10 lutego.

Wykaz podmiotów leczniczych, w których będą wykonywane szczepienia, poznamy po rozstrzygnięciu konkursu pod koniec lutego.

W bieżącym roku z profilaktycznego szczepienia przeciwko pneumokokom skorzystać będzie mogło 1000 osób powyżej 65. roku życia, zamieszkujących na terenie Lublina.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments