2,6 miliona – tyle maseczek przekaże Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy szpitalom w Polsce do walki z koronawirusem. W województwie lubelskim maseczki otrzyma siedem szpitali, w tym dwa w Lublinie.

W naszym regionie środki ochrony osobistej otrzyma Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, SPZZOZ Janów Lubelski, SPZOZ w Kraśniku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie i Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Fundacja WOŚP realizuje wysyłkę środków ochrony osobistej, które zakupione zostały z myślą o placówkach medycznych i domach opieki społecznej z całego kraju. Wśród tych środków znajdują się maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże 2,6 miliona.

Największą część wysyłki stanowią, zgodnie ze zgłaszanym przez placówki zapotrzebowaniem, trójwarstwowe maseczki chirurgiczne. WOŚP jeszcze w tym tygodniu rozdysponuje 1,6 miliona takich maseczek, a kolejny milion, po realizacji transportu z Chin, przekaże w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Poza zakupem środków ochrony osobistej, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zrealizowała zakup sprzętu medycznego, m.in. łóżek na stanowiska intensywnej opieki medycznej, kardiomonitorów i respiratorów.

Zakupy realizowane są m.in. dzięki środkom zgromadzonym w ramach specjalnego Funduszu Interwencyjnego, który wspierać mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Do tej pory w ramach Funduszu udało się zgromadzić 12,7 miliona złotych.

Całość zaangażowania WOŚP w walkę z koronawirusem sięga już 36 milionów złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments