Podczas czwartkowej konferencji Adam Niedzielski minister zdrowia poinformował, że obostrzeniami obejmie kolejne dwa województwa, w których w ostatnim tygodniu odnotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem.

– Biorąc pod uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji epidemicznej wprowadzamy analogiczne rozwiązania do tych, które już są w województwie warmińsko-mazurskim, a od soboty będą w pomorskim – zapowiada Adam Niedzielski, minister zdrowia. – Ten wzrost zakażeń powoduje ogromne zagrożenie dla infrastruktury szpitalnej, dlatego z wyprzedzeniem przygotowaliśmy szpitale tymczasowe, które teraz będą sukcesywnie uruchamiane.

Nowe obostrzenia dotyczą województwa mazowieckiego i lubuskiego. Obostrzenia będą obowiązywały od poniedziałku, 15 marca i mają potrwać do 28 marca. W województwie pomorskim obostrzenia będą obowiązywały od soboty (13 marca).

Oznacza to między innymi nauczanie hybrydowe w szkołach, zamknięte hotele, ograniczoną działalność galerii handlowych, zamknięcie kin, saun, basenów, teatrów, oper i filharmonii.

Pozostałe regiony funkcjonują w dotychczasowym rygorze.

Tylko dziś w Polsce odnotowano ponad 21 tys. przypadków. Jest to najwyższy wynik w tym roku. W województwie lubelskim potwierdzono ponad 600 zakażeń. W kraju zmarło 398 osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments