Pub u Fotografa, naleśnikarnia Czar, Umea czy Bosko – to tylko niektóre restauracje, czy puby, które zdecydowały się zawiesić swoją działalność ze względu na koronawirusa. Restauracje w Lublinie zachęcają jednak do udziału w akcji „zostaję w domu”, która ma na celu zwalczanie epidemii.

Pub u Fotografa wydał oświadczenie w tej sprawie. Swoją decyzję uzasadniają dobrem klientów. – Podjęliśmy trudną, ale według nas konieczną decyzję. Zamykamy. W tak poważnej sytuacji, biorąc pod uwagę to co dzieje się za granicą, uważamy, że lokale powinny zostać zamknięte decyzją administracyjną. Takiej nadal nie ma. Z radością spotkalibyśmy się z Wami w piątkowy czy sobotni wieczór, ale nie możemy. W trosce o Was i o nas postanowiliśmy zamknąć nasze oba lokale, czyli U Fotografa oraz Browar Zakładowy – Wielokran do odwołania i włączyć się w ten sposób w walkę z wirusem – piszą właściciele na Facebooku.

Również lodziarnia Bosko zawiesiła funkcjonowanie lokalu. – Obserwując obecną sytuację podjęliśmy trudną, ale słuszną decyzję, by dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie. Od dzisiaj (13 marca) będziemy nieczynni. Decyzja obowiązuje do odwołania. Dbajmy o siebie i zostańmy w domach. Wspólnie damy radę! – zachęcają właściciele.

Na taki krok zdecydował się również Pub św. Michał. – Dbając o wspólne bezpieczeństwo i dziękując za zaufanie pragniemy poinformować że podjęliśmy trudną, jednak naszym zdaniem słuszną decyzję. Od piątku (13 marca) będziemy nieczynni – tłumaczą właściciele lokalu.

Przez jakiś czas dań nie zjemy również w naleśnikarni Czar. – W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, pragniemy poinformować, że od piątku (13 marca) do środy (18 marca) nasz lokal będzie nieczynny. Jesteście dla nas ważni, stąd też decyzja o tymczasowym zamknięciu CZARu. Mamy nadzieję, do szybkiego zobaczenia! – możemy przeczytać na Facebooku restauracji.

Również Sexy Duck zamknął swoją restaurację, zarówno w Lublinie, jak i w Warszawie. – Decyzja którą podjęliśmy ma na celu wyłącznie działanie zapobiegawcze powstałego problemu, z którym przyszło nam wszystkim się zmierzyć. Czas ten wykorzystamy na doskonalenie naszych dań, żeby po powrocie zaskoczyć Was ze zdwojoną mocą – możemy przeczytać na Facebooku restauracji.

Swoją działalność zawiesza także Restauracja Ąka. – W trosce o Wasze zdrowie pragniemy poinformować, iż od 13.03 do odwołania nasz lokal będzie nieczynny. Jesteście dla nas ważni i zależy nam na Waszym bezpieczeństwie. Wszystkie informacje dotyczące Ąki będziemy publikować na bieżąco – zaznaczają.

Wśród restauracji, jakie zdecydowały się jeszcze na zawieszenie swojej tymczasowej działalności znalazła się również Pizzeria Rynek 5, Thai Story, Restauracja i Kawiarnia 2PiER, Zatar, Umea i Enzo Muratore. Co chwila dołączają do nich kolejne lubelskie lokale.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments