W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Urząd Miasta w Lublinie zmienia zasady funkcjonowania i przyjmowania interesantów.

Czasowo zostanie zawieszone nakładanie kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Kary nie będą naliczane osobom, którym 30-dniowe terminy do załatwienia spraw upływają od 12 marca 2020 r. do odwołania.

Sprawy z zakresu działania Referatu Rejestracji i Oznaczania Pojazdów Wydziału Komunikacji, takie jak: rejestracja pojazdu, rejestracja czasowa pojazdu, wyrejestrowanie pojazdu, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym, wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego, zgłoszenie zbycia pojazdu, można załatwiać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej PWPW. Jednocześnie zachęcamy do składania wniosków zgłoszenia zbycia/nabycia w formie elektronicznej (skrzynka podawcza ePUAP) lub korespondencyjnie na adres Urzędu.

Za pośrednictwem korespondencji pocztowej można również załatwić sprawy takie jak wydanie zaświadczenia lub wyrejestrowanie pojazdu. Osoby, które czekają na odbiór stałego dowodu rejestracyjnego, proszone są o przesłanie pozwolenia czasowego na adres Wydziału Komunikacji, ul. Czechowska 19a, 20-072 Lublin. Decyzje o rejestracji pojazdów wraz z dowodami rejestracyjnymi wysyłane będą za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany przez Państwa adres.

Od poniedziałku (16 marca) aż do odwołania nastąpi zmiana godzin pracy – urząd będzie czynny dla klientów w godz. 7.30-15.30, z wyjątkiem Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który w poniedziałki będzie czynny w godz. 9.00-17.00, oraz Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych, który będzie czynny w godz. 8.00-16.00.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo miasto zwraca się z prośbą o ograniczenie wizyt w urzędzie, w tym w Biurach Obsługi Mieszkańców. Urzędnicy rekomendują załatwianie spraw drogą elektroniczną bądź telefoniczną (infolinia 81 466 1000). Od poniedziałku (16 marca) do odwołania będą nieczynne punkty przy ul. Wojciecha Żywnego 8 i ul. Władysława Jagiełły 10. Pozostałe BOM-y pozostają otwarte. Również od poniedziałku (16 marca) zostanie zablokowany system kolejkowy Q-Matic. Skargi, wnioski i petycje można składać tylko elektronicznie bądź za pomocą operatora pocztowego. Osobiście – tylko w sprawach niecierpiących zwłoki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments