Podczas piątkowej konferencji Adam Niedzielski minister zdrowia poinformował, że w Polsce zostanie wprowadzona regionalizacja obostrzeń. Przedłużone więc zostały obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim. Podobne restrykcje wprowadzone zostaną w województwie pomorskim.

W województwie warmińsko-mazurskim przedłużone zostały dotychczasowe obostrzenia na kolejny tydzień. Obowiązywać będą od 13 do 20 marca. W tym samym okresie obostrzeniami zostanie objęte województwo pomorskie.

Oznacza to między innymi nauczanie hybrydowe w szkołach, zamknięte hotele, ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięcie kin, saun, basenów, teatrów, oper i filharmonii.

Pozostałe regiony funkcjonują w dotychczasowym rygorze. Dla nich obostrzenia obowiązują do 28 marca. – Decyzje co będzie dalej będziemy podejmować co tydzień – podkreśla Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Teleporady

Minister podkreśla również, że dzisiaj zostaną wprowadzone nowe zasady dotyczące teleporad. Z teleporady nie będą już mogły korzystać dzieci do 6 roku życia. U nich, standardem będzie standardowa wizyta u lekarza POZ.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem teleporada nie może być stosowana m.in. podczas pierwszej wizyty w przychodni oraz u osoby, która po raz pierwszy odczuwa jakąś dolegliwość oraz przy podejrzeniu choroby nowotworowej. – Teleporada jest prawem pacjenta, ale może on oczekiwać wizyty osobistej, jeśli takie będzie jego życzenie – podkreśla Adam Niedzielski.

Również seniorzy, którzy będą chcieli umówić się na wizytę osobistą będą mogli z niej skorzystać. Teleporada nie będzie już standardem. Rozporządzenie zacznie obowiązywać od kolejnego weekendu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments