Kolejne zmiany na lubelskim Starym Mieście. Nowe dwukolorowe, stylizowane tabliczki zawisną na budynkach Starego Miasta, Podzamcza i ul. Lubartowskiej. Już w poniedziałek, 4 listopada rozpocznie się ich montaż.

Ujednolicone, emaliowane, odpowiedniej wielkości tabliczki pasują swoim wyglądem do zabytkowego otoczenia.

– Kontynuując zamysł wymiany tabliczek numerycznych w centrum Lublina, postanowiliśmy także wymienić tablice z nazwami ulic – mówi Marek Poznański, menadżer Śródmieścia. – Wcześniejsze nie pasowały do klimatu. Niektóre były plastikowe, inne z czasów PRL-u, a w niektórych miejscach nie było ich wcale – dodaje.

Już od poniedziałku (4 listopada) rozpocznie się umieszczanie tablic we właściwych miejscach. Te ze Starego Miasta będą koloru écru z granatowymi literami. Poza tym obszarem będą to tablice granatowe z białymi literami.

– To kolejny krok do uporządkowania Starego Miasta, który podjąłem razem z Radą Dzielnicy. Od rozpoczęcia projektu, do jego zakończenia minęło kilka miesięcy. To był napięty czas rozmów z konserwatorem, wyłaniania wykonawcy i dopinania ostatecznych projektów – wspomina Poznański.

Pierwsze tabliczki numeryczne pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Kremowe szyldy z granatowymi cyframi zawisły na Rynku oraz przy ulicach Lubartowskiej, Kowalskiej, Żmigród, Złotej, Misjonarskiej, Szewskiej, Świętoduskiej, Zielonej, Noworybnej, Olejnej, placu Zamkowym, Probostwie, Rybnej, Staszica i Wyszyńskiego. W sumie wymienionych zostało 150 tabliczek.

Fot. Archiwum Marka Poznańskiego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments