Kolejni policjanci z III Komisariatu przy ulicy Kunickiego w Lublinie otrzymali pozytywny wynik testu laboratoryjnego na obecność zakażenia koronawirusem. W całym Lublinie zakażenie stwierdzono u kilkunastu funkcjonariuszy. III Komisariat jest po dezynfekcji, ale pozostanie zamknięty do odwołania.

– Mamy stwierdzone kilka nowych przypadków koronawirusa u lubelskich policjantów. Są to osoby, które miały kontakt z policjantem z III Komisariatu, który został jako pierwszy zakażony – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci czują się dobrze. – Są to osoby, które przebywały na kwarantannie, więc wszelkie procedury pozostały zachowane. Zostały odizolowane i poddane leczeniu. Postępujemy teraz zgodnie z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej – tłumaczy Gołębiowski.

Komisariat został już zdezynfekowany, jednak pozostanie zamknięty do odwołania. – Obecnie trwają prace, które mają na celu przywrócenie go do odpowiedniego funkcjonowania. Zacznie działać, gdy tylko będzie to możliwe – zaznacza rzecznik.

Na kwarantannie przebywa obecnie kilkudziesięciu pracowników. Są to funkcjonariusze, którzy mieli kontakt z zakażonymi policjantami. – Ta liczba cały czas się zmienia. Obecnie ustalamy kontakty tych osób z zakażonymi – wyjaśnia kom. Kamil Gołębiowski.

Bezpieczeństw mieszkańców nie jest zagrożone.  Rejon zamkniętego komisariatu został podzielony pomiędzy inne. – Mieszkańcy, którzy mają bliżej na komisariat nr 6 lub nr 7 bądź do Bychawy to tam powinni się zgłaszać – dodaje Gołębiowski. Interesanci mogą zgłaszać się również do Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Północnej w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments