Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

– Na terenie województwa lubelskiego potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, sposób zakażenia w trakcie ustalania oraz mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa – podkreśla Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Resort poinformował również, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 101 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 3 osoby zmarłe). W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1771 (w tym 20 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments