Zmieniła się organizacja ruchu przy budowanym przedłużeniu ul. Dywizjonu 303. W innym miejscu są teraz przystanki i zlikwidowane zostały objazdy.

Remont w tym rejonie trwa już od początku 2018 roku. Teraz zostanie otwarty jeden pas nowej trasy na ul. Wrotkowskiej, po stronie Lubelli, którym kierowcy będą mogli poruszać się w obydwu kierunkach.

Osoby podróżujące autobusami komunikacji miejskiej również powinny przygotować się na zmiany. Autobusy, które jeżdżą w stronę ul. Inżynierskiej będą stawać przed stacją paliw Orlen. W przeciwnym kierunku przystanek znów znajdzie się przy Lubelli.

Inwestycja przy ul. Dywizjonu 303 zakłada powstanie dwujezdniowej drogi, która poprowadzi do ul. Wrotkowskiej. Dodatkowym elementem uwzględnionym podczas prac jest przykrycie toru kolejowego tunelem.

– Powstaje tu odcinek o długości około 1800 metrów, który będzie łączył ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską. Ulica będzie miała dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu – mówi Jarosław Jakimiec, dyrektor lubelskiego oddziału Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A. – Dodatkowo w ramach tej inwestycji budujemy tunel powyżej bocznicy, nad którym będzie przebiegać jezdnia – dodaje.

Będzie to jeden z najdłuższych tego typu tuneli w Polsce. – Ma długość 120 metrów. Dodatkowo konstrukcja tunelu jest dość specyficzna, ponieważ jego geometria poprowadzona jest łukiem, co sprawia, że jest to jedyny tego typu tunel w kraju – podkreśla Karol Mierzwiński, kierownik budowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments