W ten weekend w Lublinie rozpoczynany wspólne świętowanie. Czekają nas koncerty, jarmarki i Wigilia Starego Miasta. Osoby, które ze świętowaniem chcą jeszcze poczekać do 24 grudnia, będą miały okazję wybrać się na ciekawe wystawy, czy eko-jarmarki.

Wigilia Starego Miasta

W niedzielę, 23 grudnia, czeka nas wyjątkowe świąteczne spotkanie, na którym wszyscy mieszkańcy będą mogli wspólnie kolędować. Wszystko rozpocznie się o godzinie 14.30 koncertem zespołu ludowego Sławiniacy przy szopce bożonarodzeniowej. Później wszyscy zebrani przejdą korowodem do Bazyliki oo. Dominikanów. Tam odbędzie się msza w intencji mieszkańców miasta, a na Starym Mieście zostanie wystawiony wigilijny stół.

Jarmark świąteczny

Do niedzieli (23 grudnia) na lubelskim deptaku możemy kupić świąteczne produkty. Ruszył jarmark świąteczny, który wpisuje się w obchody Festiwalu Świąt Bożego Narodzenia. Dostaniemy na nim wszystkie produkty regionalne i rękodzieło, które kojarzy nam się właśnie z nadchodzącymi świętami. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu w co przystroić świąteczne drzewko lub czym przyozdobić stół, to musicie się tu wybrać.

Koncert świąteczny – ZMD/Tomasz Ritter

W piątek (21 grudnia) o godzinie 19 rozpocznie się koncert Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej. Przy fortepianie zasiądzie Tomasz Ritter, laureat I Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Bilety na wydarzenie kosztują od 20 zł.

Wystawa mistrzów malarstwa 3D

Targi Lublin zapraszają w piątek (21 grudnia) na wyjątkową wystawę największych mistrzów malarstwa, na której wszystkie dzieła będą przedstawione w technologii 3D. Zobaczymy m.in. reprodukcje Salvadora Dali, Rafaela, Rubensa, czy Da Vinci’ego. Wystawa składa się z ponad 40 obrazów, a głównym punktem jej programu będzie czterometrowa trójwymiarowa reprodukcja fresku „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci. Bilety od 12 zł. Wystawę możemy oglądać od godziny 9.

Ziemski – Przestrzeń

Centrum Spotkania Kultur zaprasza przez cały weekend na wystawę dzieł z kolekcji sztuki współczesnej Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz zbiorów Muzeum Lubelskiego. Na wystawie obejrzymy dzieła spod pędzla Jana Ziemskiego, które wpisuje się w różne fazy rozwoju powojennej sztuki. Obrazy można podziwiać do 20 stycznia.

Warsztaty dla dzieci

W piątek (21 grudnia) w Centrum Kultury odbędą się wyjątkowe warsztaty dla dzieci. W chłodne grudniowe dni organizatorzy zapewniają najmłodszym liczne atrakcje i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Warsztaty, świąteczne kino, zajęcia ruchowe oraz interaktywne wystawy i spektakle. Jeszcze w tym tygodniu warto spojrzeć na przedświąteczny program Zimowania.

Festiwal Produktu Regionalnego

W piątek (21 grudnia) o godzinie 12 rusza festiwal, na którym dostaniemy wiele interesujących produktów świątecznych. Mamy okazję zaczerpnąć inspiracji, do stworzenia wyjątkowego świątecznego klimatu w naszym domu. Swoje produkty zaprezentują lokalni producenci i rękodzielnicy i muzyka na żywo. Organizatorzy zapraszają na ul. Lubartowską 77.

Jarmark Lubelski

Jak co sobotę, również i w ten weekend odbędzie się jarmark „Eko zakupy, rękodzieło, kultura i relacje”. Od godziny 8.30 będziecie mogli zaopatrzyć się w świeże, naturalne produktu. Na jarmarku dostaniemy tradycyjne, wypiekane pieczywo, ekologiczne warzywa, domowe przetwory, naturalne wędliny, a nawet obrazy, rzeźby i ozdoby. Jarmark Lubelski organizowany jest na ul. Lubartowskiej 77.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments