Komisarz Rudnicka wraca do Łodzi. Blaga (recenzja książki)

0
73

Naczelnik wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prosi komisarz Lenę Rudnicką o pomoc. W mieście doszło do tajemniczych zaginięć dzieci. Mieszkańcy są przerażeni, gdyż do tej pory nie udało się ich odnaleźć. Policjanci są bezradni, a opinia publiczna staje się coraz bardziej krytyczna. Dotychczasowe śledztwo policji nie przyniosło żadnych rezultatów, a porywacz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Wiktor, Amelia, Paweł i Tosia zniknęli bez śladu. Gdzie są? Kto ich porwał? Czy nadal żyją? Aby odpowiedzieć na te pytania policjanci z łódzkiej komendy zmuszeni będą odkryć wszystkie sekrety rodzin zaginionych dzieci. Co je łączy? I dlaczego porywacz uprowadził akurat tę czwórkę? Śledztwo ujawni wiele tajemnic, o których rodziny porwanych dzieci wolałyby nie mówić.

Komisarz Lena Rudnicka podejmuje nie tylko najtrudniejszą sprawę w swojej karierze, ale mierzy się również z problemami w życiu osobistym. Tragiczna przeszłość kolejny raz daje o sobie znać. Jej były partner Marcel Wolski wiedzie szczęśliwe życie na wsi. Kiedy dawny przyjaciel prosi go o przyjazd do Łodzi i zaangażowanie się w śledztwo, Marcel nie ma pojęcia, że zespołem kierować będzie… Lena Rudnicka. Jak wiele zmieni spotkanie Leny i Marcela po latach? Czy uczucie pomiędzy nimi powróci? Czy Lena wyjawi Marcelowi prawdę o tym, że łączy ich znacznie więcej niż sądzi?

Kinga Wójcik daje w nasze ręce kolejną powieść z lubianymi bohaterami. I nie zawodzi. Ciekawe śledztwo, wartka akcja i dobrze zarysowane postaci. Niektórzy serię kryminałów o komisarz Lenie Rudnickiej zaczną od „Blagi”. Ci, którzy znają wcześniejsze tomy: „Poryw”, „Spektakl”, „Osadzony”, „Szreń” i „Osuwisko”, wiedzą czego się spodziewać. I z pewnością już czekają na kolejną część.

Kinga Wójcik, Blaga, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments