Osoby potrzebujące otrzymają wsparcie w ramach projektu „Kompleksowa opieka domowa”. Marszałek województwa lubelskiego i prezydent Lublina podpisali w środę 93 listopada) w tej sprawie umowę. Dofinansowanie z UE w wysokości 5,6 mln zł zostanie wykorzystane na pomoc ludziom wykluczonym lub zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Całkowita wartość projektu „Kompleksowa opieka domowa” sięga 6,7 mln zł. Z tych pieniędzy skorzysta co najmniej 150 mieszkańców Lublina wykluczonych lub zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Będą to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami (w tym z zaburzeniami psychicznymi i osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu).

W praktyce będzie to oznaczało między innymi lepszy dostęp do domowej opieki wytchnieniowej (dzienna/nocna), opieki wspierającej oraz usług wspomagających (dostęp np. fryzjera, kosmetyczki czy usług transportowych).

Kto może liczyć na pomoc?

Projekt obejmie 150 osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie wymagających wsparcia w formie opieki domowej dziennej (60 osób) i nocnej (30 osób) stanowiących również wytchnienie dla opiekuna oraz 60 osób samotnych wymagających wsparcia w formie opieki domowej. Udział w projekcie umożliwi tym osobom jak najdłuższe pozostanie w środowisku domowym.

Fot. Dominika Polonis

Zobacz galerię zdjęć

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments