Wojewoda podjął decyzję, że w Szpitalu Tymczasowym powstanie pododdział dla pacjentów onkologicznych. – Dzisiaj padł rekord zakażeń czwartej fali w województwie lubelskim i było ich 1761 – mówi Lech Sprawka.

Wskaźnik zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 83,7 w naszym regionie. Wzrost zakażeń w stosunku do ubiegłej środy wynosi 7,9 procent. W układzie powiatowym największy wskaźnik jest w Lublinie i wynosi on 138,4.

Pododdział onkologiczny

Najprawdopodobniej w piątek (5 listopada) w Targach Lublin zacznie funkcjonować pododdział dla pacjentów onkologicznych. Będą tam leczeni ci zmagający się z chorobą onkologiczną, którzy nie wymagają leczenia w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale są zakażeni koronawirusem.

Personel, który będzie opiekował się takimi pacjentami będzie z COZL. – Stosujemy takie rozwiązanie po to, aby pacjenci onkologiczni, którzy są aktualnie w COZL nie byli narażeni na tych, którzy są onkologiczni i zakażeni – tłumaczy swoją decyzję wojewoda lubelski.

Czwarta fala w szpitalach

W środę (3 listopada) hospitalizowane były w lubelskich szpitalach 1523 osoby, co oznacza wzrost o 23 osoby od wczoraj (2 listopada). – Jest to jeden z mniejszych wzrostów w ostatnim czasie – podkreśla Sprawka. Do respiratorów jest podłączonych 108 osób.

Z powodu koronawirusa jest hospitalizowanych ponad 30 dzieci. – Jutro rano ustalimy, jak poszerzyć bazę łóżek dla dzieci zakażonych – dodaje wojewoda.

W Targach Lublin na oddziale covidowym wewnętrznym jest 112 miejsc. Od tego tygodnia ponownie funkcjonuje tam również oddział respiratorowy i jest tam 10 miejsc.

Łóżek rozwiniętych na II poziomie mamy 1676, w tym 33 łóżka dla dzieci, 149 respiratorowych. W czasie trzeciej fali rekord hospitalizowanych odnotowano na poziomie 1650 pacjentów. – Maksimum hospitalizacji przewidywane jest w okolicach 13 listopada – przyznaje wojewoda.

W środę (3 listopada) resort zdrowia poinformował o 10 429 nowych przypadkach COVID-19. W województwie lubelskim było ich 1761, co daje drugie miejsce w skali kraju. Najwięcej, bo 2036 potwierdzono w województwie mazowieckim. W kraju zmarły 124 osoby.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments