Na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin w czwartek (28 kwietnia) pod głosowanie trafi uchwała w sprawie przedłużenia bezpłatnych przejazdów lubelskimi środkami komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy w Lublinie znaleźli schronienie przed wojną.

Zasadnicza zmiana dotyczy sposobu finansowania tej inicjatywy, która od teraz będzie bazować na środkach zewnętrznych, przekazanych Lublinowi od miast partnerskich na pomoc dla obywateli Ukrainy. Zgodnie z zapisami projektu uprawnienie obowiązywać będzie od maja do końca czerwca, a podstawą do bezpłatnych przejazdów dla tych osób są posiadane dokumenty potwierdzające obywatelstwo ukraińskie.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, obok zapewnienia schronienia i wyżywienia, to jeden ze sposobów wspierania przez Lublin uchodźców z Ukrainy. Z myślą o nich na najbliższą sesję trafi także projekt uchwały wydłużającej na kolejny miesiąc, czyli do końca maja, zwolnienie z opłat za postój samochodów osobowych w Strefie Płatnego Parkowania.

Środki na wsparcie uchodźców miasto pozyskuje głównie ze źródeł zewnętrznych – ministerialnych dotacji na zakwaterowanie i wyżywienie, czy darowizn przekazywanych przez podmioty zewnętrzne.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments