„Ta ostatnia niedziela”, „Niech żyje bal”, „Prześliczna wiolonczelistka” – przy takich przebojach bawiono się w latach 60. i 70. XX wieku. A na wszystkich, którzy cenią sobie polską klasykę i z rozrzewnieniem wspominają dawne lata, czeka Koncert Akademii Operowej „Piosenka jest dobra na wszystko”, podczas którego będzie można wysłuchać wielu znanych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.

Uczestnicy Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa Teatru Wielkiego wraz z orkiestrą studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w niedzielę (3 lutego) zawitają do Lublina, by przypomnieć mieszkańcom największe szlagiery międzywojnia oraz lat 60., 70. i 80. Nie zabraknie utworów Mieczysława Fogga, Czerwonych Gitar, Seweryna Krajewskiego i wielu innych artystów, których utwory okryły się sławą.

– Motywem przewodnim koncertu będzie tango. Lublinianie będą zatem mogli usłyszeć hity takie jak „Tango Milonga”, „Miłość Ci wszystko wybaczy” czy nawet „Takie Tango” Budki Suflera w oryginalnych, ciekawych aranżacjach – mówi Monika Rokicka z CSK.

W programie przewidziano także bogatą oprawę wizualną z udziałem dziennikarzy Radia Lublin, Grażyny Lutosławskiej i Pawła Błędowskiego, którzy wraz ze słuchaczami przeniosą się w czasie do dawnych audycji radiowych.

Koncertowi towarzyszyć będą wspaniała, dość nieoczywista scenografia w postaci żywych wizualizacji dopasowanych do każdej z wykonywanych piosenek. Będą stylizowane kostiumy, a ze specjalnej loży pierwszego balkonu prezenterzy radiowi będą zapowiadać kolejno utwory, opowiadać o ich genezie oraz związanych z nimi ciekawych historiach oraz o historii radia, które przecież do dziś przyczynia się do popularyzacji muzyki – podsumowuje Monika Rokicka.

Koncert odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur przy placu Teatralnym 1. Bilety w cenie 40 zł i 60 zł do nabycia online oraz w kasie CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments