Zagrają i zaśpiewają Cichuteńko Pośród Nocy – w poniedziałek (6 stycznia) w Filharmonii Lubelskiej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Początek wydarzenia o godzinie 11.

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej działa już 70 lat. Został uznany za ambasadora kultury polskiej na całym świecie i uhonorowany licznymi nagrodami m.in. Ministra Kultury. Od początku istnienia przewinęło się przez niego blisko 30 tysięcy wykonawców.

Autorką scenariusza i reżyserką widowiska jest Bożena Baranowska. Podczas koncertu partie wokalne będą przeplatane występami kolędników, tancerzy i uzupełnione inscenizacjami związanymi z Bożym Narodzeniem. Łącznie, na scenie Filharmonii Lubelskiej pojawi się około stu wykonawców.

Kaniorowcy zagrają oraz zatańczą do kolęd i pastorałek, jednak usłyszymy je w zupełnie nowych aranżacjach. Zespół pokaże, jak można unowocześnić najpopularniejsze kolędy i zagrać je w stylu country, a nawet dixielandu. W taki sposób zaaranżują pastorałkę „Skrzypi wóz”, a kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zostaną wzbogacone o dzwonki i kolorowe instrumenty.

Bilety na koncert dostaniecie w cenie 20 i 30 zł w kasie Filharmonii.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments