W piątek, 17 sierpnia, na dziedzińcu zamkowym odbędzie się koncert Re:tradycja. Jest to jedno z największych wydarzeń organizowanych przez Warsztaty Kultury w ramach Jarmarku Jagiellońskiego.

Na scenie zobaczymy największe gwiazdy, które zagrają ramię w ramię z twórcami pieśni ludowych. Utwory i style artystów będą się splatać ze sobą tworząc zupełnie nową jakość.

– Usłyszymy Paulinę Przybysz w repertuarze z mikroregionu kajockiego (radomskie) razem ze śpiewaczką z Gałek Rusinowskich, Marią Pęzik w towarzystwie pań z zespołu „Gołcunecki” i kapeli Pańczaków z Adamem Tarnowskim. Z pieśniami z Biskupizny (Wielkopolska) wystąpi śpiewaczka Anna Chuda, która zaśpiewa z Barbarą Wrońską. Rzeszowskie melodie wykona Natalia Kukulska i Helena Szpytma z Markowej, natomiast Wojtek Mazolewski wniknie do świata Lasowiaków dzięki kapeli Jurka Wrony – zapewniają organizatorzy.

Jarmark Jagielloński już po raz 12. wypełni nasze miasto muzyką, tańcem oraz rzemiosłem ludowym. Podczas weekendu 17-19 sierpnia przeniesiemy się na ulice XV-wiecznego Lublina. Na uczestników czekają liczne warsztaty, spotkania, koncerty, pokazy i prelekcje.

Kiedy: piątek, 17 sierpnia,  godz. 19.30

Gdzie: dziedziniec Zamku

Za ile: Wstęp bezpłatny.

 

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments