Koncert zespołu Enej w Lublinie

0
104

W niedzielę (21 kwietnia) o godz. 20 w Fabryce Kultury Zgrzyt w Lublinie zagra zespół Enej. Muzycy wyruszyli w ogólnopolską trasę koncertową „Vesna Tour 2024” tuż po premierze najnowszej płyty.

Po dziewięciu latach od poprzedniej autorskiej płyty „Paparanoja” (2015) zespół wydał kolejny album – „Vesna”. Premiera płyty odbyła się 1 marca. Zespół Enej od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Ich najlepszą wizytówką są liczne przeboje, koncerty grane na żywo i ponieważ część członków zespołu ma korzenie ukraińskie – wyczuwalny w melodiach wschodni akcent. Grupa ma bardzo bogatą historię, która liczy sobie już ponad 20 lat.

Szerszemu gronu słuchaczy Enej jest jednak znany od 2011 roku. Występując i wygrywając w programie Must be the Music – zespół automatycznie wszedł na listy przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Od tego czasu grupa Enej wydała 6 płyt, zgarnęła mnóstwo nagród na festiwalach i zagrała ponad 1200 koncertów w Polsce oraz za granicą.

„Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu. Na płycie znajdziemy wszystko to do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał jest bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń jaki zespół zebrał podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha oprócz samej warstwy muzycznej da się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.

KONCERT W LUBLINIE:

21.04.2024 Lublin – Zgrzyt

BILETY: Going. oraz Empik Bilety

Link do biletów:

https://goingapp.pl/wydarzenie/enej-vesna-tour-lublin/kwiecien-2024

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments