Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi zostały skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione o sytuacji.

– Rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski wydał zarządzenie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na KUL obowiązuje m.in. noszenie maseczek ochronnych, rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, tworzone są imienne listy gości – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

W pierwszym semestrze nowego roku akademickiego większość zajęć na KUL prowadzona będzie w trybie online. Tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia. – Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich – przypomina Monika Stojowska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments