First Kids on Mars – interaktywna, odlotowa wystawa pełna kosmicznych atrakcji dostępna będzie przez całe ferie zimowe w Skende Shopping.

Na dwa tygodnie, od 14 do 26 kutego Skende Shopping Center zamieni się w prawdziwą stację kosmiczną, dzięki której dzieci rozpoczną wyjątkową podróż. Mali odkrywcy będą mogli polecieć na Marsa. Wszystko dzięki interaktywnej wystawie, która pozwoli poznać tajniki kosmosu. Podróż rozpocznie się od przygotowania panelu kontrolnego rakiety, która zabierze dzieci na inną planetę. To będzie mini symulacja lotu, więc każdy poczuje wibracje towarzyszące wystrzeleniu pojazdu. Następnie, dzięki interaktywnym elementom najmłodsi będą mogli zobaczyć wszystkie planety w rzeczywistości rozszerzonej.

Na małych astronautów czeka też badanie skał przy pomocy mikroskopu w laboratorium geologicznym oraz laboratorium roślin pełne kwiatów. Na swojej drodze mali odkrywcy spotkają także łazik Curiosity, który używany jest do misji specjalnych. Podróż zakończy wbicie flagi na marsjańskiej ziemi i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Od 10:00 do 15:00 wystawę można zwiedzać z kosmicznym przewodnikiem, który przeprowadzi grupę dzieci przez wszystkie etapy podróży i zaprosi do udziału w warsztatach. Od godziny 16:00 do 18:00 wystawa zostanie otwarta do samodzielnego zwiedzania (bez zapisów)

Ale to nie wszystko. Miłośnicy gotowania także znajdą coś dla siebie. Od 14 do 25 lutego odbędzie się odlotowa Akademia Gotowania, czyli seria warsztatów kulinarnych, które poprowadzą profesjonalni kucharze. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, trzy razy dziennie o 11:00, 13:00 i 17:00 dzieci będą mogły samodzielnie przygotować zdrowe potrawy. Akademia będzie wyjątkowa, ponieważ wszystkie dania, które tu powstaną będą vege. Organizatorzy chcą w ten sposób pokazać, że warzywa i owoce nie muszą być nudne i jednocześnie zachęcić do podjęcia rodzinnego wyzwania vege, a więc spożywania min. jednego posiłku vege każdego dnia przez całe ferie.

Podczas zajęć dzieci przygotują między innymi fit fast food i zdrowe słodycze z warzyw, ale nie zabraknie też kreatywnych przekąsek na imprezy oraz orientalnych potraw. Wszystko w profesjonalnie wyposażonym studio kulinarnym – Szwedzkim Stole, gdzie każdy mały kucharz będzie miał do dyspozycji swoje stanowisko pracy.

Wiedzą i przepisami z najmłodszymi podzieli się kucharz z Restauracji Ikea, szefowa kuchni ze Szwedzkiego Stołu oraz dietetyczka, propagatorka zdrowego trybu życia. Dla każdego uczestnika czeka niespodzianka – voucher na danie dziecięce do zrealizowania w Restauracji Ikea. Każdy kto weźmie udział w warsztatach 3 razy, otrzyma też prezent – fartuch do gotowania lub ekologiczną torbę na zakupy.

Aby wziąć udział we atrakcjach oferowanych w ramach Nieziemskich Ferii w Skende trzeba się zapisać. Można to zrobić na stronie www.skendeshopping.pl w zakładce „Nieziemskie ferie”.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments