Czy wiesz, że kredyt gotówkowy to najczęściej nabywany produkt banku? Okazuje się, że finansowe zobowiązania tego rodzaju posiada nawet co drugi dorosły Polak. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Weź pod uwagę, że na rynku bankowości komercyjnej panuje ogromna konkurencja, a same banki oferują coraz bardziej atrakcyjne warunki spłat.

Kredyt gotówkowy to jedno ze zobowiązań finansowych, które oferowane są przez instytucje bankowe. O pożyczce w formie gotówki mówić również można w przypadku usług oferowanych przez firmy pożyczkowe, parabanki czy tzw. chwilówki. To zobowiązanie, zgodnie z którym kredytodawca udziela wsparcia finansowego, a kredytobiorca zobowiązuje się do jego spłaty w ustalonym terminie i o ustalonej wysokość. Ta jest zazwyczaj powiększona o zarobek dla kredytodawcy, czyli odsetki.

Zobowiązanie tego rodzaju udzielane jest bardzo często na dowolny cel, a w przypadku współpracy z firmami pożyczkowymi, nie jest nawet sprawdzana zdolność finansowa klienta. Coraz więcej podmiotów oferuje też darmowe pożyczki dla nowych klientów, czyli takie, zgodnie z którymi spłaca się dokładnie tyle, ile się pożyczyło.

Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Nie ma wątpliwości, że kredyt gotówkowy jest finansowym wsparciem i nie może generować zbyt dużych kosztów. To właśnie dlatego najwięcej potrzebujących zwraca uwagę jedynie na wysokość comiesięcznych rat oraz okres trwania umowy kredytowej.

Trzeba jednak pamiętać, że kredyty gotówkowe różnią się od siebie pod wieloma względami. Można tu mówić o różnym oprocentowaniu, ale też innych opłatach, takich jak prowizja za udzielenie kredytu czy koszty związane z opóźnieniem spłat comiesięcznych rat. Dla wielu klientów coraz większe znaczenie ma też jakość obsługi – dzisiaj najczęściej zaciągamy kredyty gotówkowe przez internet. Liczymy na uzyskanie gotówki szybko i bez problemu. Coraz większą popularnością cieszą się też oferty firm pożyczkowych, które udzielają takie zobowiązania bez weryfikacji zdolności finansowej.

Potencjalny kredytobiorca powinien wybrać takiego kredytodawcę, który spełnia jego indywidualne potrzeby i oczekiwania, ale również możliwości.

Kalkulator kredytów gotówkowych – narzędzie, które ułatwi Ci wybór zobowiązania finansowego

Już nie trzeba tracić czasu, by wybierać się do oddziału banku czy placówki firmy pożyczkowej w celu kalkulacji zobowiązania finansowego. Za pośrednictwem internetu każdy zainteresowany finansowym wsparciem, może z powodzeniem sprawdzić opłacalność kredytu samodzielnie.

Kalkulator kredytowy to przydatne narzędzie, dzięki któremu znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert. Większość dostępnych w sieci kalkulatorów kredytowych działa intuicyjnie. Wystarczy wpisać wartość kredytu i oczekiwany okres jego spłaty. Dzięki temu w kilka sekund można poznać przewidywaną wysokość comiesięcznej raty oraz wysokość wszelkich opłat, jakie wiążą się zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Kalkulatory kredytowe znacznie skracają czas weryfikacji ofert banków i firm pożyczkowych. Dzięki nim jeszcze przed złożeniem wniosku o udzielenie wsparcia finansowego potencjalny kredytobiorca może poznać koszty, jakimi zostanie obarczony. To sprawia, że może podjąć racjonalną decyzję w kwestii podpisania umowy. Taka powinna być podjęta jedynie wtedy, gdy jego sytuacja finansowa jest stabilna, a miesięczne raty nie zaburzą kondycji domowego budżetu.

Gdzie dostępne są kalkulatory kredytów gotówkowych?

Kalkulator kredytów gotówkowych udostępniają praktycznie wszystkie banki, które wraz z rozwojem bankowości mobilnej, oferują swoje usługi również online. To na ich stronach internetowych można do woli korzystać z intuicyjnego kalkulatora, dzięki któremu szybko i sprawnie udaje się wyliczyć koszty kredytu zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Jak jeszcze można sprawdzić konkretny kredyt gotówkowy? Kalkulator, który wyliczy koszty i wysokość comiesięcznych rat udostępniają także portale o tematyce finansowej, porównywarki kredytowe albo pośrednicy kredytowi, którzy działają na rynku polskim w szerokim zasięgu, bo za pośrednictwem sieci.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiecej-Gotowki.pl
2 lat temu

Warto też jeszcze zwrócić uwagę na ubezpieczenie kredytu w razie utraty pracy kredytobiorcy czy współmałżonka jeśli jest.