Król (recenzja książki)

0
58

W ręce czytelników trafia pierwszy z czterech tomów powieści o byłej warszawskiej policjantce Annie Marii Kier. Uczciwą i szanowaną wojowniczkę poznajemy, gdy porzuca pracę w policji i przechodzi na emeryturę.

Skomplikowane życie osobiste sprawa, że musi podjąć się trudnego zlecenia w dużej firmie farmaceutycznej. Jej prezes podejrzewa, że ktoś z jego pracowników jest kretem, który przekazuje dane do konkurencji. Fikcyjne zatrudnienie Anny ma jej umożliwić wniknięcie w środowisko korporacji.

Byłej policjantce pomaga Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, nieradząca sobie w życiu offline. Kobiety odnajdują wspólny język i postanawiają założyć agencję detektywistyczną. W trakcie śledztwa sprawa kreta w firmie farmaceutycznej schodzi jednak na dalszy plan, bo na wierzch wychodzą brutalne fakty i odsłania się prawda o nietypowym zabójstwie. A wszystko to przeplata się ze skomplikowanym prywatnym życiem bohaterki.

Kolejne tomy: „As”, „Dama” i „Walet” są już w przygotowaniu. Każdy z nich to osobna, misternie skonstruowana zagadka kryminalna.

Dagmara Andryka, Król, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments