Już wkrótce kolejna premiera! Będzie to trzeci spektakl w reżyserii dyrektora Teatru Andersena, Krzysztofa Rzączyńskiego. Klasyka baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” jest dedykowana dzieciom od 8 roku życia, a także młodzieży i dorosłym.

Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylko do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.

Królowa Śniegu nie jest tylko opowieścią o dojrzewaniu. W losach Kaja ukazany zostaje mechanizm uwodzenia człowieka, olśniewania go, emocjonalnej manipulacji. Królowa ma władzę nad chłopcem opartą na rozbudzonej w nim fascynacji iluzoryczną doskonałością. Czy istnieje naprawdę? Zły troll z kolei, do którego odniesień można szukać również współcześnie, konstruuje krzywe zwierciadło, które zniekształca wszystko co jest ładne, a co brzydkie, zohydza jeszcze bardziej. Ch. Andersen pisał tę baśń w niespokojnych czasach, stąd zapewne tyle w niej niepewności i lęku przed złem, tak bardzo rezonujących w naszej trudnej i niepokojącej rzeczywistości.

– W spektaklu Królowa Śniegu zapraszamy nie tylko do towarzyszenia Gerdzie w podróży z raju dzieciństwa w dorosłość, ale też wierzymy, że jej historia stanie się pretekstem do tego, żeby zajrzeć w głąb siebie – tłumaczą twórcy.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments