Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca nad Zalewem Zemborzyckim w godz. 9-16 odbędzie się lubelska edycja akcji „Krwioobieg Terytorialsa”. Będzie wiele atrakcji, m.in. festyn rodzinny, „białe miasteczko”, pokaz sprzętu wojskowego, koncerty i zabawy dla dzieci. Celem akcji jest propagowanie idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Tegoroczny „Krwioobieg Terytorialsa” odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim, na terenie ośrodka Marina. Zbiórka krwi będzie prowadzona w specjalnie przygotowanym krwiobusie, pod okiem pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Wszyscy będą mogli przyłączyć się do akcji i oddać krew wspólnie z żołnierzami 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla dawców Terytorialsi przygotowali specjalne pamiątkowe monety okolicznościowe.

W „białym miasteczku” będzie można wykonać bezpłatne badania zdrowotne, takie jak: poziom cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, badanie wzroku, a także porozmawiać ze specjalistami o zdrowym stylu życia i profilaktyce zdrowotnej. Żołnierze 2 LBOT zaprezentują, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stoisku promocyjnym będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy i porozmawiać z Terytorialsami o służbie.

W programie przewidziane są występy muzyczne, pokazy oraz liczne atrakcje dla dzieci. Swój sprzęt zaprezentują również inne służby mundurowe, m.in. straż pożarna, policja, służba więzienna, straż graniczna, żandarmeria wojskowa.

Główny cel tegorocznej edycji „Krwioobiegu Terytorialsa” to zebranie 1500 litrów krwi i zaangażowanie 2500 krwiodawców. Jednak głównym założeniem akcji nie jest tylko zwiększenie liczb, ale przede wszystkim lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments