W najbliższy weekend w naszym mieście nie zabraknie ciekawych wydarzeń dla każdego. Bieg na wytrzymałość, siłę i spryt? Festiwal z kolorowymi proszkami? A może warsztaty z okazji święta kwiatów? Przebierajcie w szerokiej ofercie wydarzeń, na które warto się wybrać.

Ninja Race Bike Park Lublin

To bieg, w którym zmierzą się najwytrwalsi. W sobotę, 15 czerwca, o godzinie 9 biegacze sprawdzą swoje siły na terenach Bike Park Lublin. Bieg wymaga wytrzymałości, sprytu i siły.

Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości ok. 4 km w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. Wszyscy biegacze zmierzą się z blisko 20 przeszkodami. Część z nich będą stanowić warunki naturalne terenu: obszary podmokłe, bagniste i piaszczyste, wzniesienia, lasy i zbiorniki wodne. Dodatkowo organizatorzy przygotują na trasie liny, ściany, zasieki i obciążenia.

Warsztaty introligatorskie. Święto Kwiatów

W sobotę, 15 czerwca, o godzinie 12 na placu Litewskim odbędą się warsztaty robótek ręcznych. W tym tygodniu własnoręcznie wykonamy notesy w klimacie retro. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wiele wzorów okładek z kolekcji Polskie Rośliny Łąkowe autorstwa Papier plus druk. Wśród roślinnych motywów na okładkach zeszytów znajdzie się m.in skrzyp, wyka, wiechlina błotna, dziewięciornik, szczwół, krwawnik i wiele innych.

Legenda o Czarciej Łapie” Poławiaczy Pereł

W sobotę, 15 czerwca, około godz. 20 na placu Po Farze Poławiacze Pereł Improv Teatr zapraszają na spektakl przedstawiający interpretację najsłynniejszej z lubelskich legend. Wydarzenie wpisuje się w Festiwal Legend Lubelskich.

Poławiacze Pereł w składzie Przemysław Buksiński, Łukasz Szymanek, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski, Mirek Urban i Remigiusz Jankowski są pomysłodawcami spektaklu, w którym pokusili się o interpretację jednej z najsłynniejszych lubelskich legend – Legendy o Czarciej Łapie i Sądzie Diabelskim. Historia choć poważna, w ich wykonaniu będzie zabawna i przygotowana nie tylko dla dorosłych, ale i tych najmłodszych uczestników.

TeChytrze w Centrum Kultury

W sobotę, 15 czerwca, o godzinie 21, w Wirydarzu CK zagra zespół, którego muzyka jest nową interpretacją lubelskiej muzyki tradycyjnej. Teksty są śpiewane do nowych melodii w dosyć nietypowej stylistyce, tj. punkowej, disco-punkowej, (free) jazzowej, surferskiej, chasydzkiej i bluesowej.

To pozornie dziwne połączenie jest naturalne i wyciąga z bardzo starych tekstów współczesne treści, a muzycznie wychodzi nam połączenie Johna Lurie zagubionego w lasach pojezierza łęczyńsko-włodawskiego na Lubelszczyźnie z bluesem z delty Mississippi śpiewanym przez dziewiętnastowieczne lubelskie babki sadzące kapustę, które od czasu do czasu dają się ponieść wpływom punkowo-free-jazzowym. Wstęp jest wolny.

Kolibry’19 – podsumowanie Sezonu Kulturalnego 2018/2019

Jedna z największych imprez muzycznych, podczas której wybuchnie Eksplozja Kolorów Holi. W niedzielę, 16 czerwca, od godziny 15 na Błoniach pod Zamkiem odbędzie się wiele wydarzeń zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

O godzinie 15 organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne, muzyczne i rękodzieła. Później na wszystkich czekają animacje, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. O godz. 17 czeka nas koncert Majki Jeżowskiej z zespołem muzycznym i grupą taneczną, a o godzinie 18.30 odbędzie się Color Fest Party wybuchną Proszki Holi.

Festiwal Legend Lubelskich

Festiwal Legend Lubelskich rozpocznie się w piątek, 14 czerwca, o poranku i potrwa aż do sobotniego wieczora wprowadzając uczestników w nastrojowy, zagadkowy i nieco bajeczny świat opowieści, nieznanych historii i legend.

Rynek Starego Miasta i przylegające do niego ulice oraz Błonia i Dziedziniec Zamkowy staną się miejscem działań teatralnych, spacerów z przewodnikami w strojach z dawnych epok, warsztatów dla dzieci, gier terenowych oraz instalacji artystycznych.

Podczas dwóch dni trwania festiwalu dzielni odkrywcy lubelskiej historii – Poławiacze Pereł Improv Teatr, zachęcają do wspólnego odkrywania tajemnic miasta w ramach spektakli Nowe Nieszczęścia Kamienia Nieszczęścia”, podczas których spojrzą prosto w oczy nieznanym opowieściom z dziejów Kamienia Nieszczęścia.

Wyścig Kaczek

W niedzielę, 16 czerwca, o godz. 14 na błoniach przy lubelskiej Arenie rozpocznie się wyjątkowy charytatywny festyn rodzinny. Wyścig kaczek wystartuje o godzinie 17. Kaczki można kupić w Niepublicznej Szkole Podstawowej na ul. Jutrzenki 22, w Stowarzyszeniu „AGAPE” i w Fundacji Sempre a Frente.

Na wszystkich uczestników będą czekać dmuchańce, malowanie twarzy, stanowisko z grami planszowymi, towarzyskie gry plenerowe, animowane zabawy dla dzieci i gastronomiczne pyszności.

Wielka Gala Taneczna

W niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 18 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” organizuje Wielką Galę Taneczną. To coroczny koncert charytatywny grup tanecznych i baletowych na rzecz podopiecznych Fundacji “Mam Marzenie”. W programie układy choreograficzne Renaty Pyszniak, Elizy Maruszak i Wojciecha Pyszniaka.

Wystąpią grupy taneczne i baletowe DDK SM „Czechów”: FATUM, PERFEKT, AURUM, STEP UP i inni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Krwioobieg Terytorialsa

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, nad Zalewem Zemborzyckim w godz. 9-16 odbędzie się lubelska edycja akcji „Krwioobieg Terytorialsa”. Zbiórce krwi będzie towarzyszyć festyn rodzinny, „białe miasteczko”, pokazy sprzętu wojskowego, koncerty i zabawy dla dzieci. Celem akcji jest propagowanie idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

W „białym miasteczku” będzie można wykonać bezpłatne badania zdrowotne, takie jak: poziom cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, badanie wzroku, a także porozmawiać ze specjalistami o zdrowym stylu życia i profilaktyce zdrowotnej. Żołnierze 2 LBOT zaprezentują, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stoisku promocyjnym będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy i porozmawiać z Terytorialsami o służbie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments