W sobotę (3 października) na boisku przy ul. Krasińskiego drużyna rugby Budowlani Lublin będzie świętować swoje 45-lecie. Dodatkowo podczas spotkania zostanie rozegrana 7. kolejka Ekstraligi Rugby. Początek wydarzenia o godzinie 10:30.

Inauguracja 45-lecia rozpocznie się od Wojewódzkiego Turnieju Dzieci w rugby. Zagra wtedy drużyna KS Budowlani Lublin. W generalnej klasyfikacji Ogólnopolskich Turniejach Dzieci i Młodzieży zwyciężaliśmy trzykrotnie (w 1999, 2003 i 2007 roku). Dwukrotnie byliśmy drudzy i pięciokrotnie zajmowaliśmy trzecie miejsce. Później, o godzinie 13:30 będziemy mogli wziąć udział w głównej części uroczystości. Będą przemówienia okolicznościowe i wspólne zdjęcie.

Następnie, o godzinie 14 zostanie rozegrany mecz 7. kolejki Ekstraligi Rugby. To właśnie wtedy lubelska drużyna zmierzy się z Arką Gdynia. Wydarzenie zakończy się około godziny 18 „Trzecią połową”.

Program

Godz. 10.30. Wojewódzki Turniej Dzieci w rugby z okazji 45-lecia KS Budowlani Lublin

Godz. 13.30. Cześć główna uroczystości: zejście byłych zawodników na murawę boiska, przemówienia okolicznościowe, wspólne zdjęcie

Godz. 14.00. Mecz ekstraligi rugby Edach Budowlani Lublin – Arka Gdynia

Godz. 16.00. „Trzecia połowa” z udziałem obecnych i byłych zawodników Budowlanych oraz naszych gości z Gdyni

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments