Dostaną produkty spożywcze o długim terminie ważności, słodycze, ale również gry i zabawki, a to wszystko dzięki lubelskich kucharzom, który przygotują świąteczne paczki dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka oraz Domu Dziecka im. E. Szelburg-Zarembiny w Lublinie.

Akcja jest nową odsłoną inicjatywy „Kucharze Dzieciom”, która od kilku lat gościła w Galerii Olimp. Podczas wydarzenia mieszkańcy wraz z doświadczonymi kucharzami mogli przygotować różnorodne dania. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i towarzyszący jej reżim sanitarny akcja nie mogła odbyć się w tradycyjnej formie.

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Lubelscy Kucharze Dzieciom i Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy. – W zeszłym roku połączyliśmy siły i zebraliśmy 21 tysięcy na jedną z fundacji. W tym roku nie możemy wspólnie gotować, więc wspólnie z firmami przygotowujemy paczki – wyjaśnia Paweł Cygan, jeden z koordynatorów akcji.

Odzew jest bardzo duży. – Zaczynają współpracować firmy, które wcześniej tego nie robiły. Będziemy mieli naprawdę bardzo dużo towaru i będziemy mogli przepakować to w paczki i zawieźć dzieciom – wyjaśnia. – Mamy do wykarmienia około 100 dzieci. Nie robimy jednak takich typowych paczek dla każdego indywidualnie, tylko robimy jedną wspólną paczkę żywnościową dla domu dziecka – zaznacza.

W paczkach, które otrzymają lubelskie placówki pomocowe znajdą się między innymi produkty o przedłużonym terminie ważności w postaci kasz, makaronów i mąki, cukru i słodyczy, a także gry i zabawki dla dzieci. – Do tego mamy zaprzyjaźnioną garmażerkę, która będzie robić krokiety i inne potrawy świąteczne. Wszystko odbędzie się oczywiście z zachowaniem zasad sanitarnych. Dzieci dostaną jeszcze kolorowanki, ketchupy, kremy czekoladowe i kredki – podkreśla.

Koordynatorzy akcji tłumaczą również, że nie spodziewali się takiej pomocy ze strony przedsiębiorców. – Gdybyśmy wiedzieli, że tak będzie przygotowalibyśmy tych paczek nie dla dwóch, a dla trzech czy czterech domów dziecka – wyjaśnia.

W akcję można włączyć się również indywidualnie. Aby to zrobić należy skontaktować się z organizatorami poprzez fanpage na Facebooku pod nazwą Lubelscy Kucharze Dzieciom. Paczki zostaną przekazane w niedzielę (20 grudnia).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments