Rektor KUL zapowiedział, że uczelnia szykuje ofertę edukacyjną dla Polonii. – W najbliższym czasie przedstawimy konkrety dotyczące oferty edukacyjnej dla Polonii i Polaków za granicą oraz rozpoczniemy rekrutację – zapowiedział ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas spotkania w Ambasadzie RP w Paryżu.

Rektor KUL podkreślił, że oferta dla Polonii i Polaków we Francji będzie dotyczyła różnorodnych form kształcenia, związanych ze studiami podyplomowymi, kursami zawodowymi. Ma być ona dostosowana do lokalnych potrzeb. Chodzi m.in. o edukację w zakresie opieki nad osobami chorymi i niesamodzielnymi; doradztwa psychologicznego; zarządzania; nauczania języka polskiego, historii i kultury polskiej; katechetyki oraz komunikacji medialnej. Podobne propozycje będą kierowane także do Polonii w innych państwach.

– Zapraszamy także młodzież polonijną z różnych państw Europy i świata do studiowania na KUL w Lublinie, prowadzimy działania promujące tę inicjatywę – zaznaczył ks. prof. Kalinowski.

Stworzenie projektu ułatwiającego młodzieży polonijnej wyjazd na studia do Polski zapowiedziało już Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Źródło: KUL

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments