Od multimedialnej prezentacji dziejów KUL-u do jazdy na wrotkach – to tylko niektóre atrakcje, z jakich może skorzystać we wrześniu lubelska młodzież ze szkół średnich. To wszystko w ramach obchodów „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

Zajęcia odbędą się od 17 do 26 września i adresowane są do młodzieży w wieku 15-19 lat, uczącej się w lubelskich szkołach średnich. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji. Wśród wielu różnorodnych zajęć, odbędą się m.in. warsztaty ozdabiania galanterii biurowej w technice decoupage, warsztaty kulinarne, na których młodzież będzie przyrządzać potrawy według starych polskich receptur.

Dla miłośników muzyki przewidziano „Retro piosenkę” – naukę śpiewu, podczas której każdy będzie miał możliwość usłyszeć swój głos i poczuć się jak Mieczysław Fogg lub Hanka Ordonówna. Nie zabraknie także prezentacji multimedialnej przedstawiającej fotografie i filmy dotyczącej zmiany stroju kobiecego w dwudziestoleciu międzywojennym.

– Wspomnimy największe nazwiska tego okresu: od kreatorów mody po znane ze srebrnego ekranu postacie, ikony stylu – zachęca Izabela Sokołowska z grupy „Retro Dziewczyny”. – Będziemy rozmawiać o tym, w czym chodziło się do szkoły przed stu laty i jak wyglądały mundurki uczniów najstarszych lubelskich szkół średnich. Pokażemy, jak ubierały się lubelskie studentki i studenci sto lat temu, opowiemy o ogłoszonym konkursie na projekt studenckiej czapki. Na zakończenie warsztatów przeprowadzimy metamorfozę kilku odważnych ochotników na lata 20. i 30. Zmianie poddamy fryzurę, makijaż i strój.

Zapisy ruszają 5 września, od godz. 8. Na adres: fundacjarozwoju@kul.pl należy przesłać formularz zgłoszeniowy grupy lub indywidualny (decyduje kolejność zgłoszeń).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments