We wtorek (12 kwietnia) w Areszcie Śledczym w Lublinie zainaugurowano prace uruchamiające Centrum Studiów KUL dla osadzonych podpisaniem listu o współpracy. Więźniowie, będą mogli uczyć się zarówno na studiach I, jak i II stopnia. Centrum zostanie uruchomione w październiku.

Centrum Studiów KUL dla Osadzonych to oferta edukacji dla osób pozbawionych wolności nie tylko w Areszcie Śledczym w Lublinie, ale również przebywających w innych zakładach karnych w Polsce. Zgodnie z treścią listu intencyjnego podpisanego w tej sprawie, centrum ma umożliwić skazanym kształcenie na poziomie wyższym, a także przyswojenie przez nich istotnych wartości etycznych i humanistycznych.

Zaangażowanie KUL w resocjalizację osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie poprzez edukację trwa już od wielu lat. Od roku 2013 uczelnia współpracuje z aresztem poprzez liczne programy, które są realizowane już od 20 lat. Centrum Studiów KUL dla osadzonych będzie współfinansowane przez resort sprawiedliwości oraz resort edukacji i nauki, który przekaże około 2 mln zł dofinansowania.

Powstające Centrum to pierwsza w Europie tego typu agenda uniwersytecka. Jej utworzenie ma na celu zapewnienie możliwości systemowej edukacji podczas odbywania kary pozbawienia wolności więźniom nie tylko z aresztu w Lublinie, ale też innym, przebywającym w różnych zakładach karnych w Polsce. Zadaniem Centrum jest dostosowanie oferty edukacyjnej, uskutecznienie kształcenia oraz koordynacja naboru na studia oraz dalszych etapów kształcenia.

Centrum Studiów KUL dla Osadzonych będzie współfinansowane przez dwa ministerstwa: pieniądze przekaże resort sprawiedliwości oraz resort edukacji i nauki.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments