Wysokie temperatury sprawiają, że szukamy ochłody. Z tego powodu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie postawiło już pierwszą kurtynę wodną. Wkrótce pojawią się kolejne.

– W tej chwili jedna kurtyna stoi na ścieżce rowerowej przy al. J. Piłsudskiego, prowadzącej nad Zalew Zemborzycki. Druga kurtyna stanie, jak co roku, w centrum Lublina przed Ratuszem – informuje Magdalena Bożko, rzecznik prasowy MPWiK w Lublinie.

Obecnie trwają uzgodnienia techniczne z Urzędem Miasta Lublin dotyczące podłączenia kurtyny do źródła wody. W najbliższych dniach, jeśli będą odpowiednie warunki atmosferyczne, czyli brak opadów deszczu, kurtyna zostanie uruchomiona.

– Trzecia kurtyna staje co roku przy E.Leclerc na ul. Zana. Tak też będzie w tym sezonie letnim, po uzgodnieniach z administratorem terenu – dodaje Magdalena Bożko.

MPWiK Lublin dysponuje sześcioma kurtynami wodnymi, z których trzy mają stałe lokalizacje, a trzy udostępniane są na imprezy okolicznościowe o charakterze sportowym, kulturalnym i rekreacyjnym.

Aby kurtyna mogła zostać udostępniona, lokalizacja w której ma zostać umieszczona musi spełnić określone warunki, m.in. dostęp do źródła wody, odpowiedni teren gwarantujący bezpieczeństwo osób korzystających z kurtyny wodnej oraz swobodne przejście dla osób, które nie chcą z niej skorzystać, jak i nadzór zapewniający bezpieczeństwo samej kurtynie.

Zgłoszenia MPWiK przyjmuje na podstawie formularza zamieszonego na stronie internetowej www.mpwik.lublin.pl w zakładce „Kurtyny wodne”.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments